Anasayfa /  Yaşam /  Din ve inanç

İstanbul Cuma namazı saati ne, saat kaçta kılınacak?

İslam dünyasında mübarek kabul edilen cuma günü İstanbul'da camiye gitmek, cuma namazı kılmak isteyen Müslümanlar İstanbul cuma namazı saatini araştırıyor. 26 Şubat Cuma günü İstanbul cuma namazı kaçta kılınacak?

Abone ol
Abone ol 26 Şubat 2021 11:10

İstanbul Cuma namazı saati araştırılıyor. Cuma namazı her hafta her ilde farklı saatlerde kılınıyor bu yüzden mübarek cuma günü en çok merak edilen şeylerin başında cuma namazı saati geliyor. İstanbul'da cuma namazına gidecek olan vatandaşlar İstanbul cuma namazı saatini merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı namaz vakitlerini her gün günlük ve haftalık olarak paylaşıyor. İşte Diyanet İşleri namaz takvimine göre 26 Şubat Diyanet İstanbul Cuma namaz saati ve İstanbul haftalık namaz vakitleri

 26 ŞUBAT 2021 İSTANBUL CUMA NAMAZI SAATİ

26 Şubat 2021 İstanbul Cuma namazı saati: 13:22

CUMA NAMAZI KAÇ REKATTIR?

Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır (Kâsânî, Bedâî’, I, 269).
İmam Ebû Yusuf’a ve İmam Muhammed’e göre ise farzdan sonra kılınacak sünnet bir selamla dört ve bir selamla iki rekât olmak üzere toplam altı rekâttır. Bu görüşün Hz. Ali’den rivayet edildiği nakledilmektedir (Kâsânî, Bedâî’, I, 285).

 

Yorumlar