Anasayfa /  Foto Galeri

Instagram'a bomba özellik geliyor! Hikayelerde büyük bir yenilik olacak

Sosyal medya devi Facebook bünyesinde bulunan Instagram için yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Yapılacak yeniliklerde story'lerle ilgili kısım çok konuşulacak. TikTok’tan esinlenilmiş görünüm geldiği belirtildi. İşte Instagram'a gelmesi beklenen yenilikler...

Instagram'a bomba özellik geliyor! Hikayelerde büyük bir yenilik olacak - Sayfa 1

TechCrunch’ın haberine göre Instagram, henüz test aşamasındaki yeni arayüz ve hikayelerin kaybolmasıyla ilgili bir açıklama yapmadı. Fakat kararlı sürüme tam olarak geldiği takdirde Hikayeler şeridine ekranı yukarı kaydırdıktan sonra ulaşılacağı tahmin ediliyor. 

Instagram'a bomba özellik geliyor! Hikayelerde büyük bir yenilik olacak - Sayfa 2

Instagram'ın videoların ön plana çıktığı yeni ara yüzünü test ettiği iddia edildi. Bu arayüzle birlikte gelecek en büyük değişiklik ise Instagram story'leri yani hikayeler bölümünde olacak. Instagram'ın yapılacak değişiklikle birlikte story (hikayeler) şeridini kaldıracağı belirtiliyor. 

Instagram'a bomba özellik geliyor! Hikayelerde büyük bir yenilik olacak - Sayfa 3

İşte Instagram'ın yeni tasarımının detayları... Sosyal medya devi Instagram, videoları ön plana çıkarmak için yeni kullanıcı arayüzünü test ediyor. Artık kullanıcılar, platforma girdikten sonra tamamen ekranı kaplamış videoları görecek. TikTok’tan esinlenmiş bu görünüm, Instagram videolarını daha değerli hale getirecek. Fakat henüz test aşamasında olan yeni Instagram arayüzünde bir de kayıp dikkat çekiyor.

Instagram'a bomba özellik geliyor! Hikayelerde büyük bir yenilik olacak - Sayfa 4

INSTAGRAM STORY'LERE NE OLACAK?

Yeni arayüzde videoların ön plana çıkması dışında bir yenilik daha var. Sorun da diyebileceğimiz bu yenilikte Hikayeler şeridi kayboluyor. Videoların tam ekranda test edildiği görünümde; mesaj kutusu, bildirim butonu, profil ve diğer tüm kısımların yerleri aynı şekilde kalıyor.