Anasayfa /  Foto Galeri

Instagram’a 3 yeni özellik geldi!

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması, yeni özelliklerini açıkladı. Instagram CEO'su Adam Mosseri'nin Instagram’a 3yeni özellik geldiğini duyurdu. İşte yapılan o açıklama...

Instagram’a 3 yeni özellik geldi! - Sayfa 1

Instagram CEO’su Adam Mosseri, fotoğraf paylaşım uygulamasının en yeni özelliklerinden üçünü Twitter’da bir video aracılığıyla duyurdu

Instagram’a 3 yeni özellik geldi! - Sayfa 2

Videoda, Mosseri; ürün etiketleri, geliştirilmiş kişi etiketleri ve özgünlük için sıralamaları ayarlama özelliklerinin içerik oluşturucuları destekleme ve hak ettiklerini sağlamanın bir çabası olduğunu açıkladı.

Instagram’a 3 yeni özellik geldi! - Sayfa 3

Videoda Mosseri, yeni genişletilmiş ürün etiketleri özelliği ile kullanıcıların sevdikleri, ilgilendikleri bir işletmeye, içerik oluşturucuya veya şirkete biraz trafik veya dikkat çekilmesini sağlayabileceklerini söyledi. Ürün etiketleri şu anda yalnızca fotoğraf gönderileri için kullanılabiliyor.

Instagram’a 3 yeni özellik geldi! - Sayfa 4

INSTAGRAM DAHA FAZLA ORİJİNAL İÇERİK İSTİYOR
Mosseri’nin duyurduğu ikinci özellik, kullanıcıların kendilerini bir kategoride tanımlayabilecekleri ve bu kategorinin fotoğraf ve videolarda etiketlerinin bir parçası olarak görünmesini sağlayan bir seçenek sunması. Videoda bahsedilen üçüncü özellik ise, Mosseri’nin “özgünlük sıralaması” olarak adlandırdığı özellik.