Anasayfa /  Güncel /  Gündem

İmamoğlu ve Yavaş'tan açıklama: AA'ya inanmayın

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş basın toplantısında Anadolu Ajansı verilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. İmamoğlu ve Yavaş, Anadolu Ajansı'nın verileri manipüle ettiğini belirterek, "AA verilerine inanmayın, yüzde 23'lük sandık verilerine göre biz öndeyiz" dediler.

Abone ol
Abone ol 14 Mayıs 2023 20:15

İBB Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mansur Yavaş, CHP Genel Merkezi'nde seçimlere ilişkin bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"13. cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu adına size sesleniyoruz. Her sefer yaşadığımız manzarayı yine yaşıyoruz. 31 Mart seçimleri itibarıyla bitkisel hayata girmiştir ve bitkisel hayattan çıkmak için bizim iktidarımızı beklememektedir.  AA'nin itibarı 0'ın altındadır. Vatandaşımızın itibar etmemelerini özenle bildiriyoruz. 

2-2.5 saat veri verdikten sonra İstanbul'daki gerçek sayıları gördükten sonra veri akışını kesen AA yetkilileri bizim için yok hükmündedir.

2015 Haziran seçimlerinde AA yine ne hikmetse yüzde 65 ile Erdoğan'ı önde başlatıyor. O seçim yüzde 40'la bitiyor. Yüzde 25 farkla bir algı yönetiyor. Kasımda yüzde 75 ile başlıyor, yüzde 49'la bitiyor. Yaklaşık 26 puan. Yine 2018'de Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçildiğinde yüzde 76 ile başlayıp yüzde 52 ile bitiriyor.

13. Cumhurbşakanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu ülkemizin cumhurbaşkanı olarak ilan edilecektir. Buna inanıyoruz. Yüzde 57 ile başlayan AA'nın ortalama 15-20 puan geride bitirdiği gecelere bakarsak bu akşamı siz toplama çıkarma hesabıyla ortaya koyun.

Kesinlikle Sayın Erdoğan çok aşağılarda bir orana sahiptir. Kendi verilerimiz var.

Net olarak öndeyiz. Makul zamanı geldiğinde paylaşağız.

Toplamayı çıkarmayı öğreteceğiz bu akşam."

Yavaş: Öndeyiz

Yavaş ise  şunları aktardı:

31 Mart seçimlerinde de rakiplerimi çok önde başlatmışlardı. Yüksek çıktığımız sandıklara itiraz etmek suretiyle kendi işlerine gelen verilerin akışını sağlıyorlar. Açılan sandık verileri yüzde 23,87. Elimizdeki verilere göre Kılıçdaroğlu önde, umarım ilk turda bitireceğiz.

Yorumlar