Anasayfa /  Spor

İlber Ortaylı'dan çok konuşulacak Mesut Özil açıklaması!

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Mesut'un Alman toplumuna uymadığına yönelik iddialar için "Tavuklar bile güler." yorumunu yaptı.

Abone ol
Abone ol 29 Temmuz 2018 20:31

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in milli takımı bırakma kararını değerlendirdi. Ortaylı, Mesut'un Alman toplumuna uymadığına yönelik iddialar için "Tavuklar bile güler." yorumunu yaptı.

ORTAYLI MESUT ÖZİL'E SAHİP ÇIKTI

Maruz kaldığı ırkçı saldırılardan ötürü Alman milli takımını bıraktığını açıklayan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'le ilgili bir yorum da tarih profesörü İlber Ortaylı'dan geldi. Prof. Dr. İlber Ortaylı, kaleme aldığı yeni yazısında yıldız futbolcuya destek mesajı verdi.

İşte Ortaylı'nın yazısındaki o bölüm:

Onurlu protesto

Alman milli takımının Türk asıllı oyuncusu Mesut Özil hepimizin malumu, çok onurlu bir protestoyla takımının üniformasını çıkardı. Konuşması fevkalade, nitelikli ve düzeyliydi. Herhalde bu derecede efendice ve düzgün konuşan bir insanın Alman toplumuna uyum sorunu olduğunu belirten söylemlere tavuklar bile güler. Maalesef Alman politikacılar ve özellikle Özil'in idari yönden en yüksek amiri olan Reinhard Grindel gibileri bu 'tavukları güldürecek' tutumu sergilediler.


Yorumlar