Anasayfa /  Güncel

İdlib'den kara haber: Çok sayıda şehit ve yaralımız var

İDLİB'den gelen son dakika haberi Türkiye'nin yüreğini yaktı. Hatay Valiliği, İdlib'deki saldırıda şehit sayısının 29'a yükseldiğini 36 yaralının ise tedavisinin sürdüğünü duyurdu.

Abone ol
Abone ol 27 Şubat 2020 23:56

İDLİB'den gelen şehit haberleri yürekleri dağladı. İdlib'de düzenlenen hava saldırısında bölgedeki TSK unsurları hedef alındı. Hatay Valiliği, İdlib'deki saldırıda şehit sayısının 29'a yükseldiğini 36 yaralının ise tedavilerinin sürdüğünü açıkladı.

 

İlk açıklama Hatay Valisi Rahmi Doğan'dan geldi. Doğan, "İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 9 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur" dedi. 

Saldırıda bazı askerlerin de ağır yaralandığını söyleyen Doğan, "Yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısından Türkiye'ye aldık. Hatay'daki devlet hastanelerinde tedavileri devam ediyor. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Milletimizin başı sağolsun " diye konuştu.

Sayı 22'ye yükseldi

Bu açıklamadan dakikalar sonra bir kez daha kameralar karşısına geçen Vali Doğan şehit sayısının 22'ye yükseldiğini duyurdu.

Şehit sayısı 29'a yükseldi

Hatay Valisi Rahmi Doğan, saat 02.00'da tekrar kameraların karşısına geçerek Reyhanlı'da tedavisi süren 7 askerin daha kurtarılamadığını ve şehit sayısının 29'a yükseldiğini söyledi.

"Kan ihtiyacı yok"

Hastanelerdeki yaralılar için herhangi bir kan ihtiyacı olmadığını kaydeden Doğan şöyle devam etti:

"Tüm tedbirler alınmış, tüm sağlık personelimiz görevi başındadır. Yaralılarımıza gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Hemşehrilerimden müsterih olmalarını, hastanelerin etrafında herhangi yığılma olmamasını buradan istirham ediyorum."

Etiketler idlib şehit
Yorumlar