Anasayfa /  Foto Galeri

İçişleri Bakanlığından 81 ile Koronavirüs 'Kısmi Kapanma' genelgesi! Hangi yasaklar uygulanacak?

İçişleri Bakanlığından 81 ile Koronavirüs 'Kısmi Kapanma' genelgesi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası açıkladığı yeni koronavirüs tedbirlerinin detayları belli oldu. İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Kovid-19 tedbirleri kapsamında "Kısmi Kapanma" konulu genelge gönderdi. Hangi yasaklar uygulanacak?

İçişleri Bakanlığından 81 ile Koronavirüs 'Kısmi Kapanma' genelgesi! Hangi yasaklar uygulanacak? - Sayfa 1

İçişleri Bakanlığından 81 ile Koronavirüs 'Kısmi Kapanma' genelgesi! Hangi yasaklar uygulanacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrası açıkladığı yeni koronavirüs tedbirlerinin detayları belli oldu. İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Kovid-19 tedbirleri kapsamında "Kısmi Kapanma" konulu genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığından 81 ile Koronavirüs 'Kısmi Kapanma' genelgesi! Hangi yasaklar uygulanacak? - Sayfa 2

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Kısmi Kapanma” konulu genelge gönderdi.

Genelgede, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirildiği belirtildi.

İçişleri Bakanlığından 81 ile Koronavirüs 'Kısmi Kapanma' genelgesi! Hangi yasaklar uygulanacak? - Sayfa 3

Genelgede, mutasyona uğrayan Covid-19 virüsünün dünya genelinde hastalığın yayılımını artırdığı, Türkiye’de de özellikle İngiltere varyantı sebebiyle günlük vaka, yoğun bakım ve entübe hasta sayılarında hızlı bir artış yaşandığı ifade edildi.

İçişleri Bakanlığından 81 ile Koronavirüs 'Kısmi Kapanma' genelgesi! Hangi yasaklar uygulanacak? - Sayfa 4

Genelgede 12.04.2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda 14 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 19.00’dan itibaren ülke genelini kapsayacak şekilde iki haftalık kısmi kapanmaya yönelik alındığı belirtilerek, alınan tedbirler şu şekilde sıralandı: