Anasayfa /  Ekonomi /  Memurlar

İçişleri Bakanlığına 1.200 Memur Alımı 26 Şubat’ta Sona Eriyor Acele Edin

Memur alımı başvuruları (1.200) 26 Şubat’ta sona eriyor. Adaylar bu zaman içerisinde başvuru yapmazsa zaman tekrardan uzatılmayacaktır. Alımı İçişleri Bakanlığı yapıyor. Adaylar aşağıda belirtilen yolları izleyerek başvuru yapabilirler. Başvuru adresi sayfa sonunda bulunmaktadır.

Abone ol
Abone ol 25 Şubat 2019 17:31

İçişleri Bakanlığı 1.200 memur alımı başvuru linki aktif halde başvurular alınmaya devam edilmekte. İçişleri Bakanlığı E-Devlet üzerinden başvuruları almaya başladı.

Başvuru yapmak için e-devlet girişi yapılarak arama yerine İçişleri Bakanlığı personel alımı duyurusu yazarak ortak link adresine ulaşacaklardır. 

Burada bulunan 3 farklı ilan başvurusu bulunmaktadır. Öğrenim durumunuza göre lise, önlisans veya lisans için başvuru yapacaksanız o butona başvur tıklama yolu ile sonuçlandıra bilirsiniz.

Diğer bir yol aşağıda verilen link adresini tıklayıp şifre ile giriş yapıldığı zaman ilgili bölüme ulaşacaksınız. Burada sizi yine bir yol ayrımı bekliyor. Öğrenim durumuna göre tercih yaparak istenen belge yüklemesi ile sonuca ulaşabilirsiniz.

Başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve aynı zamanda kamu haklarından mahrum olmamaları gerekmektedir. Bununla birlikte 35 yaşını doldurmayan adayların başvuruları kabul edilecektir. 

Lise, ön lisans ve lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekken her bir eğitim seviyesine göre KPSS’nin ilgili puan türünden en az 60 puan ve üzeri alınması gereklidir. 

Böylelikle yapılacak olan sıralamaya giren adaylar sözlü sınav için çağrılacaktır. Başvurular 26 Şubat tarihinde son bulacak adaylar sadece bir kadro için başvuruda bulunabilecektir.

İçişleri Bakanlığı memur alımına başvuru için tıklayın

Kılavuz için tıklayın


Yorumlar