Anasayfa /  Foto Galeri

İçişleri Bakanlığı yanıtladı! İşte tam kapanma dönemine ilişkin merak edilen soruların yanıtları

İçişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 29 Nisan'da başlayıp 17 Mayıs'a kadar devam edecek "tam kapanma" sürecine ilişkin yayımlanan genelge konusunda sıkça sorulan soruları yanıtladı. İşte tam kapanma dönemine ilişkin merak edilen soruların yanıtları

İçişleri Bakanlığı yanıtladı! İşte tam kapanma dönemine ilişkin merak edilen soruların yanıtları - Sayfa 1

İçişleri Bakanlığı, corona virüs ile mücadelede 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00'da başlayıp, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar sürecek tam kapanma uygulamasıyla ilgili yayımlanan genelge hakkında en çok sorulan soru ve cevapları internet sitesinden paylaştı.

İçişleri Bakanlığı yanıtladı! İşte tam kapanma dönemine ilişkin merak edilen soruların yanıtları - Sayfa 2

Paylaşılan metinde, tam kapanmanın uygulanacağı dönemde yapılacak her türlü şehirler arası seyahatin izne tabi tutulacağı vurgulandı. Kısıtlamanın uygulandığı zamana denk gelen seyahatler için zorunlu hallerin varlığının olup olmadığına bağlı olarak seyahat izni alınması gerektiği aktarıldı. Sitede, tam kapanma kararından önce alınan biletlerle 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 24.00'e kadar olan otobüs yolculukları için seyahat izin belgesinin istenilmeyeceği kaydedildi.

İçişleri Bakanlığı yanıtladı! İşte tam kapanma dönemine ilişkin merak edilen soruların yanıtları - Sayfa 3

Yurt dışı seyahatlerde herhangi bir kısıtlamanın bulunmadığı, yurt dışı bağlantılı seyahatlerde de uçakla seyahat edecek yolcuların, yolculuklarını belgelemek kaydıyla seyahat izin belgesine gerek duyulmayacağına yer verildi.

İçişleri Bakanlığı yanıtladı! İşte tam kapanma dönemine ilişkin merak edilen soruların yanıtları - Sayfa 4

Sitede yer alana diğer soru ve cevaplar şöyle sıralandı: