Anasayfa /  Foto Galeri

İbrahim Erkal'ın annesine gala gecesinde büyük ayıp: Asıl şimdi öldü!

Dört yıl önce hayatını kaybeden İbrahim Erkal’ın hayatını anlatan belgeselin galasına, ünlü sanatçının şarkıcının yapılan saygısızlık damga vurdu.

İbrahim Erkal'ın annesine gala gecesinde büyük ayıp: Asıl şimdi öldü! - Sayfa 1

2017 yılında vefat ederek hayranlarını yasa boğan ünlü sanatçı İbrahim Erkal'ın Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından belgeseli yapıldı. 90 dakikalık "Ömrüm Bitmeyen Şarkı" ismindeki belgeselin gala gecesine Erkal'ın annesi de dahil olmak üzere pek çok kişi katılarak duygusal anlar yaşadı.

İbrahim Erkal'ın annesine gala gecesinde büyük ayıp: Asıl şimdi öldü! - Sayfa 2

Erzurum Zirve 2000'in haberine göre, Gala gecesine anne Hatice Erkal'a yapılan saygısızlık damga vurdu. Oğlunun hayatının anlatıldığı belgeselin gösteriminde Hatice Erkal'ın protokolde ilk sıra yerine ikinci sıraya oturtulması büyük tepki çekerken, bazı izleyiciler ise salonu terk ederek bu durum karşısındaki memnuniyetsizliklerini dile getirdiler.

İbrahim Erkal'ın annesine gala gecesinde büyük ayıp: Asıl şimdi öldü! - Sayfa 3

'Asıl şimdi öldü' denildi

Yapılan saygısızlık karşısında bir vatandaş, "Bu protokolde oturanlar kimler? Kendilerini ne sanıyorlar. Bir sanatçının bize bıraktığı ve en büyük emaneti olan annesine yapılan saygısızlık affedilemez. O bir anne. O bizim emanetimiz. 

İbrahim Erkal'ın annesine gala gecesinde büyük ayıp: Asıl şimdi öldü! - Sayfa 4

Nasıl olur da bir anneyi arka sıralara atarak bu töreni yaptılar. Nasıl rahat rahat o koltuklarda oturdular. Bir sanatçının hayatının anlatıldığı törende annesine değer verilmiyor. İbrahim Erkal bu durumu görseydi kahrından ölürdü. İbrahim Erkal asıl şimdi öldü" ifadelerini kullandılar.