Anasayfa /  Foto Galeri

İBB Başkanı İmamoğlu: Milletin mutluluğu için sonuna kadar mücadele edeceğiz.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Kuştepe Zeminaltı Otoparkı ve Futbol Sahası’ temel atma töreninde konuştu. Kendini milletin mutluluğuna adayan bir siyasi anlayışın fertleri olduklarına vurgu yapan İmamoğlu, “İddiayla söylüyorum; milletin mutluluğu için sonuna kadar mücadele edeceğiz. İnşallah sizlerle birlikte, yerel yönetimde bir ‘İstanbul modeli’ kavramını hem İstanbul'umuza hem bütün Türkiye'mize yayma konusunda çalışacağız.” dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu: Milletin mutluluğu için sonuna kadar mücadele edeceğiz. - Sayfa 1

İMAMOĞLU: MİLLETİN MUTLULUĞU İÇİN SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ. YEREL SEÇİM SINAVINDA GELMİŞ GEÇMİŞ EN YÜKSEK NOTU ALAN BELEDİYE BAŞKANI OLARAK ÇIKMAYI UMUT EDİYORUM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Kuştepe Zeminaltı Otoparkı ve Futbol Sahası’ temel atma töreninde konuştu. Kendini milletin mutluluğuna adayan bir siyasi anlayışın fertleri olduklarına vurgu yapan İmamoğlu, “İddiayla söylüyorum; milletin mutluluğu için sonuna kadar mücadele edeceğiz. İnşallah sizlerle birlikte, yerel yönetimde bir ‘İstanbul modeli’ kavramını hem İstanbul'umuza hem bütün Türkiye'mize yayma konusunda çalışacağız. Önümüzdeki yerel seçimler için de bu anlayışla çalışacağız. Umut ediyorum ki bu sınavda, halkımız tarafından gelmiş geçmiş en yüksek notu alan Belediye Başkanı oluruz. Bu yolda kararlı bir biçimde, dayanışma içinde yol yürüyoruz” dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu: Milletin mutluluğu için sonuna kadar mücadele edeceğiz. - Sayfa 2

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kullanım ömrünü tamamlamış Kuştepe Spor Tesisi’nin yerine; bünyesinde 429 araçlık zeminaltı otopark, kapalı pazar yeri, çocuk parkı, düğün salonu ve futbol sahası bulunan alanın temelini attı. Yaklaşık 443 milyon liralık yatırımla tamamlanacak olan Kuştepe Zeminaltı Otoparkı ve Futbol Sahası temel atma töreni; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, CHP İstanbul milletvekili Engin Altay ve CHP Parti Meclisi üyesi Cem Aydın ile mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. “Yeni Yatırımlar Yeni Atılımlar” maratonu kapsamında düzenlenen törende, sırasıyla; İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Alpay, Keskin ve İmamoğlu birer konuşma yaptı. 

İBB Başkanı İmamoğlu: Milletin mutluluğu için sonuna kadar mücadele edeceğiz. - Sayfa 3

“SİYASET NE İÇİN YAPILIR?”

İstanbul’un 39 ilçesine eşit hizmet vermenin gururuyla görev yaptıklarını vurgulayan İmamoğlu, Türkiye’de düzelmesi gereken bir siyasi ahlak mekanizması zemininin varlığına dikkat çekti. Siyasi ahlakın çok önemli olduğunun altını çizen İmamoğlu, “Siyaset ne için yapılır? İnsanlara hizmet adına bir siyasi partiye üye olursunuz, orada mücadele verirsiniz. İnsanların dertlerini dinlersiniz. Bu şehrine göre beldeden başlar ilçeye, ilçeden ile… Üyesi olur, yöneticisi olur, başkanı olursunuz. Vatandaşlarla konuşur, onların sorunlarını çözersiniz.  Eğer o ilçede ya da şehirde muhalif iseniz, iktidar değilseniz, ‘Niye yapılmıyor bu hizmet’ diye eleştirilerinizi yaparsınız. Ama temelinde, insanına hizmet vardır. Ve ben Türkiye'de bu kutuplaşmanın, bu ayrışmanın insanlara hizmetin oy hesabı üzerinden yürütülmesini gerçekten üzüntüyle. Açılıyorum. Bundan kurtulmamız lazım. Her konuda ayrışma, kutuplaşma insanları yok sayma ve hesabını sadece oy veriyorsa ona göre hareket eden, oy vermiyorsa ona göre hareket eden bir ortama bürünmesi büyük bir tehdittir. Bizim insanlarımızın birbirine selamını, sabahını keserek, siyasi parti üzerinden sanki bütün mevzu bu iş üzerinden yürütülüyormuşçasına hareket etmesinin, toplumumuz adına çok ciddi bir el freni olduğunu düşünüyorum. Bunu aşmamız lazım. Bunu aşan, bunu düzelten bir dönemi İstanbul’da var ettiğimizden kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu. 

İBB Başkanı İmamoğlu: Milletin mutluluğu için sonuna kadar mücadele edeceğiz. - Sayfa 4

“DAYANIŞMA İÇİNDE YOL YÜRÜYORUZ”

Önümüzdeki yerel seçimler için de bu anlayışla çalışacaklarının altını çizen İmamoğlu, “Umut ediyorum ki bu sınavda, halkımız tarafından gelmiş geçmiş en yüksek notu alan Belediye Başkanı oluruz. Bu yolda kararlı bir biçimde, dayanışma içinde yol yürüyoruz” dedi. Temelini attıkları tesis içinde bulunan İSPARK otoparkının Şişli için önemli olduğunu kaydeden İmamoğlu, “İSPARK'ta bir park hedefi koymuştuk. Bu park hedefini yakalama konusunda ciddi bir yol aldığımızı ifade etmek isterim. Şu anda İSPARK, lokasyon sayısını 759’dan 1114’e çıkarttı. Araç kapasitesi ise, devraldığımızda 97 bin 757 araçtı. Şu anda ise, 127 bin 285 araca çıktı. Bu, değerli bir otopark atılımıdır” diye konuştu. Tesisin ihalesinin 443 milyon lira bedelle sonuçlandığı bilgisini paylaşan İmamoğlu, İBB’nin Şişli özelindeki hizmetlerinin kısa bir dökümünü yaptı.