Anasayfa /  Medya

Hürriyet'in yeniden satışı ile ilgili açıklama

Demirören Medya’nın OYAK tarafından alınacağına iddialarına ilişkin iddialara OYAK ve Demirören Medya cephelerinden ayrı ayrı açıklama geldiKaynak: Hürriyet'in yeniden satışı ile ilgili açıklama

Abone ol
Abone ol 18 Kasım 2019 22:46

Demirören Medya’nın OYAK tarafından alınacağına iddialarına ilişkin iddialara OYAK ve Demirören Medya cephelerinden ayrı ayrı yalanlama geldi.

Demirören Holding’in; Hürriyet, CNN Türk, DHA, Milliyet, Posta gibi yayın organlarının da içinde bulunduğu Demirören Medya'yı OYAK’a (Ordu Yardımlaşma Kurumu) satmak istediği iddia edilmişti.

OYAK'TAN RESMİ AÇIKLAMA DA GELDİ

Konu ile ilgili olarak OYAK’tan yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada “‘Demirören Medya'yı hangi grup alıyor?’ başlıklı haber kurumumuzla ilişkilendirilmiş olup gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye'nin en büyük emeklilik fonu Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) olarak, reel sektörde yatırım fırsatlarını her zaman titizlikle değerlendirmekteyiz. Ancak OYAK yönetiminin medya sektörüne dair herhangi bir gündemi, planı ve/veya kararı bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.” denildi.

HÜRRİYET DE YALANLADI

Hürriyet Gazetesi'nden KAP'a yapılan yapılan açıklamada da OYAK iddiaları kesin bir dille yalanlandı. Açıklamada "Son günlerde basında yer alan şirketimiz de dahil olmak üzere Demirören Medya Grubu'nun bir mesleki emeklilik fonu tarafından devralınacağına veya yeni bir ortaklık ilişkisi kurulacağına ilişkin iddialar hiçbir surette gerçeği yansıtmamaktadır. Medya grubumuzun devralınmasına ve/veya yeni bir ortaklık ilişkisi kurulmasına yönelik bu tür kasıtlı ve asılsız iddialara kamuoyunun ve yatırımcılarımızın itibar etmemesi önemle rica olunur" denildi.

 

Etiketler Hürriyet
Yorumlar