Anasayfa /  Magazin

Hülya Koçyiğit: İyi ki böyle bir milletin evladıyım video izle

ABD'nin New York kentinde akciğer ameliyatı olan ve taburcu olduktan sonra Central Park'ta sağlık yürüyüşüne çıkan Türk sinemasının efsane ismi Hülya Koçyiğit, hastalığı sırasında kendisine dua ve iyi dilek mesajlarıyla destek olan hayranlarına teşekkür etti.

Abone ol
Abone ol 11 Haziran 2017 06:38

Akciğerindeki kanserli bölge nedeniyle mayıs ayında New  York-Presbyterian Hastanesi'nde operasyon geçiren hülya koçyiğit, nekahet döneminde Central Park'ta eşi Selim Soydan ile çıktığı sağlık yürüyüşünde açıklamalarad bulundu.
Sevgi, aile ve insani değerlerin öne çıktığı, sosyal içerikli  filmlerdeki rolleriyle bilinen Türk sinemasının efsane ismi Koçyiğit, haziran ayı ortasında Türkiye'ye döneceğini bildirdi. Koçyiğit, "Allah izin verirse bir hafta sonra inşallah uçak yolculuk yapabileceğim. Bu nekahet dönemini parkta yürüyerek geçiriyorum. Çünkü doktor sık sık yürümemi tavsiye etti." dedi.

KENDİSİNİ YALNIZ BIRAKMAYANLARA TEŞEKKÜR

Koçyiğit, yaşadığı rahatsızlığın tedavisi sırasında dua ve iyi dilek  mesajlarıyla kendisine destek olanlara minnettarlığını dile getirdi. Koçyiğit  şöyle devam etti:

"Ben öylesine vefalı, öylesine sanatçıya saygı duyan, vefa duyguları  yaşayan bütün millete, aslında başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Hanımefendi'ye, Sayın Başbakanımıza ve arayan birçok bakanlarımıza, birçok siyasilere, iş adamlarına, sanatçı kardeşlerime, sporculara minnettarım. Beni en duygulandıran, beni var eden, yıllarca gönlünde bana yer açan bütün seyircilerime yürekten teşekkür ediyorum."

Koçyiğit, "İyilik dilekleri, şifa dilekleri dualarıyla öylesine bir güç verdiler ki bana, kendime olan güvenimi o kadar artırdılar ki, belki de bu  kadar çabuk iyileşmem bu dualar sayesinde. Onun için minnettarım. Şükrediyorum ve 'iyi ki böyle bir milletin evladıyım' diyorum. Bu kadar vefalı, bu kadar içten,  candan sevgisini gösteren bir milletin. Çok çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Koçyiğit, "O kadar büyük bir sevgi ve iyi niyet dilekleri aldım ki  minnet doluyum, şükran yüklüyüm. Beni düşünen, benim için dua eden bütün  sevdiklerime, Türk milletine yürekten teşekkür ediyorum. Onların sayesinde daha  çabuk iyileşeceğime inanıyorum. Umduğumdan, beklediğimden çok daha fazla ilgi  gösterdi. Başta Cumhurbaşkanımızın araması bana gerçekten çok güç verdi. Herkese  çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kanser teşhisinin nasıl konduğunu anlatan Koçyiğit şunları söyledi:

"Kızım maalesef göğüs kanseri olmuştu. O dönemde benim de doktora  görünmemi tavsiye etmişti ve o dönemde çekilen tomografi de küçük bir nodüle  rastlanmıştı. Doktor bunun takip edilmesi gerekir, ilerde daha farklı bir  görüntüye dönebilir dedi ve her 6 ayda bir beni buraya davet etti. İki senedir 6  ayda bir geldim. Fakat bu seferki tomografide, ne yazık ki maalesef, istenmeyen,  beklenmeyen bir neticeyle karşılaştık. Kanser teşhisi konuldu. Doktor 'hemen  ameliyat edersem, iyi olur çünkü baştan yakaladık' dedi. Dolayısıyla mecburen  burada kaldık. Neredeyse bir buçuk aya yakın buradayız."

"ÇOK ZOR BİR DÖNEM GEÇİRDİK"

Koçyiğit'in eşi Selim Soydan, yaşadıkları zor günlerle ilgili, "Arayanlara cevap vermek bana düştü. Fakat çok zor bir dönem geçirdik. Allah'a çok şükür bugünleri gördük. Allah'a bin şükür etmekten başka  bir çaremiz yok" şeklinde konuştu.

Soydan, "Çok zor bir dönem geçirdik. Hayatta böyle zorluklar oluyor.  Olacak da. İnsanoğlu nefes aldığı sürece çok dua etmesi lazım. Herşeye dua etmesi  lazım." ifadelerini kullandı.

Ünlü oyuncu Koçyiğit ise bu konuda, "Evet şükretmesini bilmek lazım.  Sağlıklı bir nefes kadar değerli bir şey yok hayatta. Tüm hastalara ben de bütün  kalbimle şifa diliyorum bu mübarek günlerde." diye konuştu.

Koçyiğit, "Ülkenizden uzakta daha hassas oluyorsunuz. Ülkenizle ilgili  her şey sizi etkiliyor, daha yakından etkiliyor. Maalesef Türkiye olarak epey bir  zor dönemden geçiyoruz. Ülkemiz üzerinde ne yazık ki istemediğimiz oyunlar  oynanıyor. Ama biz milletçe bunun farkındayız ve bunun üstesinden geleceğimize  inanıyorum. Önemli olan bir olmak. Beraber olmak. Birlikte güç olduğumuzu dünyaya  ispat edebilmek. Esas bizim birliğe ihtiyacımız var. Bir birimizi anlamaya  dinlemeye, bir birimizle yaşamaya saygı göstermeye ihtiyacımız var." dedi.

"BANA GURBETTE OLDUĞUMU HİSSETTİRMEDİLER"

Sevginin en büyük ilaç olduğunu belirten Koçyiğit, "İnşallah sağlıkla  aileme sevenlerime kavuşurum" temennisinde bulundu.

Ameliyattan sonra gördüğü ilgiye ilişkin olarak Koçyiğit, "Sevenlerim  şifa dilekleri gönderiler. 'Sizin için dua ediyoruz. Siz bizim için çok  değerlisiniz. Bize lazımsınız. Daha uzun yıllar size ihtiyacımız var.' dediler.  Çok fazla güzel sözlerle karşılaştım. Bütün arkadaşlarım, bütün sanat camiası  aradı. Bizim buradaki devlet görevlilerimiz de çok hassasiyet gösterdiler.  Büyükelçimiz, konsolosumuz hepsi ziyaretime geldiler. Bana gurbette olduğumu   hissettirmediler. Onun için çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Türkiye’de en çok ailesini ve sevdiklerini özlediğini belirten  Koçyiğit, "Tabii çok büyük bir ameliyat geçirdim. Kolay değil, çabuk  toparlanamayabilirim aylar sürebilir ama bu sevgi, bu dayanışma gücü, bir an önce  iyileşmemi sağlayacak diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.


Yorumlar