Yarın hava nasıl olacak? İşte 19 Aralık Çarşamba (yarın) hava durumu

Meteoroloji yarın hava sıcaklığının yurdun kuzeybatı kesimlerinde 5 dereceye kadar azalacağını bildirdirdi. Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-60 km/sa) rüzgar bekleniyor. İşte yarın hava durumu.

Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Giresun, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl, Diyarbakır ve Mardin çevreleri yağışlı geçecek.

Batıdan doğuya şiddetli yağış

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul’un batı kesimleri, Balıkesir çevreleri ile Çanakkale’nin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların; Doğu Akdeniz ile İstanbul, Kocaeli, Yalova, Kırklareli’nin kıyı kesimleri, Balıkesir’in kuzeyi Bursa, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli, Adana ve K. Maraş çevreleri ile Mersin’in doğusunda çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor.  Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

Batıdan doğuya şiddetli yağış

Yağışların; Doğu Akdeniz ile İstanbul, Kocaeli, Yalova, Kırklareli’nin kıyı kesimleri, Balıkesir’in kuzeyi, Bursa, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli, Adana çevreleri ile Mersin’in doğusunda çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Bölgelerimizde yarın hava durumu

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul’un batı kesimleri, Balıkesir ve Bursa çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların İstanbul’un batı kesimleri, Kırklareli’nin kıyı kesimleri, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir’in kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

BURSA 6°C, 7°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, rakımı 500 m ve üzerindeki yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ISTANBUL 6°C, 6°C

Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, gece saatlerinden itibaren batı kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde beklenen yağışların gece saatlerinden itibaren il genelinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELI -1°C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.bekleniyor.

SAKARYA 10°C, 10°C

Çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR 3°C, 7°C

Çok bulutlu ve bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

IZMIR 7°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

KÜTAHYA 4°C, 5°C

Çok bulutlu ve bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

MANISA 5°C, 6°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yarın kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Antalya ve doğu ilçeleri, gece saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz’de kuvvetli, Adana çevreleri ile Mersin’in doğusunda çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ADANA 12°C, 13°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

ANTALYA 11°C, 15°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 10°C, 11°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA 4°C, 8°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren bölgenin güney ve batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ANKARA 6°C, 9°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

CANKIRI 6°C, 7°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

ESKISEHIR 5°C, 6°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

KAYSERİ 5°C, 7°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BARTIN 8°C, 12°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

BOLU 6°C, 7°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

KARABÜK 7°C, 9°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK 9°C, 12°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, gece saatlerinde Çorum çevreleri, yarın Orta Karadeniz ile Giresun çevrelerinin yağmurlu, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin karlakarışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

AMASYA 7°C, 9°C

Çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu

GİRESUN 10°C, 14°C

Çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu

SAMSUN 10°C, 13°C

Çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu

TRABZON 10°C, 15°C

Çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren batı kesimleri ile yarın öğle saatlerinden itibaren Erzurum çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, yarın öğle saatlerinden sonra Erzurum ve Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ELAZIĞ 7°C, 9°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ERZURUM -4°C, 3°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı

HAKKARİ -2°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS -6°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren batısı ile yarın Diyarbakır ve Mardin çevrelerinin aralıkjlı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın Adıyaman, G. Antep ve Kilis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli olması bekjleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde doğu kesimlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ADIYAMAN 7°C, 8°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli olması bekleniyor.

DIYARBAKIR 5°C, 10°C

Çok bulutlu, yarın yağmurlu ve sağanak yağışlı

GAZIANTEP 6°C, 8°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli olması bekleniyor.

KİLİS 8°C, 10°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli ve çok kuvvetli olması bekleniyor.

Denizlerde yarın hava durumu

Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına, Batı Karadeniz, Marmara ve Güney Ege’de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Yarın Hava Durumu : Parçalı bulutlu, Batı Karadeniz ile Doğu Karadeniz’in batısı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğu, zamanla batısında kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), batısında 6 ila 8 (50-75 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusunun açıklarında yer yer 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

MARMARA

Yarın Hava Durumu : Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), yarın öğle saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde Dalga: 2,5 ila 3,5m, yarın öğle saatlerinden sonra 1,0 ila 2,0m, Görüş: Orta, yağış ve fırtına anında zayıf.

EGE

Yarın Hava Durumu : Çok bulutlu yağmur ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa), yarın öğle saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), açıkları zamanla yer yer 8 (75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,5 ila 3,5m, kuzeyinde 4,0 ila 5,0m, Görüş: Orta, yağış ve fırtına anında zayıf.

AKDENİZ

Yarın Hava Durumu : Çok bulutlu, kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneybatı, doğusunda güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz’de batısı güney ve güneybatı, bu akşam ve yarın öğle saatlerinde güneydoğudan, doğusu doğu ve güneydoğu, bu akşam ve yarın öğle saatlerinde kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı yarın öğle saatlerine kadar 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağışta zayıf.

VAN GÖLÜ

Yarın Hava Durumu : Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatı, zamanla kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 20:35

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER