Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı! Yoğun kar ve kuvvetli yağış için uyarı geldi!

Meteoroloji hava durumu tahmininde yoğun kar ve kuvvetli yağış uyarısında bulunurken buzlanma ve don olayına karşı vatandaşları uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Hava durumunun bugün ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu olması beklenirken Marmara'nın doğusu, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Muğla, Hatay, Osmaniye, Konya, Nevşehir, Aksaray ve Samsun, çevrelerinin yağışlı geçeceği geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların yurdun kıyı kesimlerinde sağanak ve yağmur şekinde olması beklenirken Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu'nun yağış alan kesimleri ve Doğu Anadolu ile Burdur ve Isparta'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı belirtildi. Antalya çevreleri ile Isparta'nın güneyi ve Burdur'un doğu ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ile birlikte yer yer kuvvetli karla karışık yağmur beklenir. Bugün öğle saatlerinden itibaren Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde ise buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis olayı bekleniyor. Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.


İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul'da bugün aralıklarla yağış beklenirken hava durumunun parçalı ve çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. İstanbul'da gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklığı bugün 6 derece olacağı tahmin ediliyor.

ANKARA HAVA DURUMU

Ankara'da hava durumunun bugün parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken aralıklı yağmur yağışının etkili olacağı belirtildi. Başkent Ankara'da sabah ve gece saatlerinde karla karışık yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor.

Ankara'da günün en yüksek sıcaklığının ise 5 derece olması bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Muğla, Hatay, Osmaniye, Konya, Nevşehir, Aksaray ve Samsun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu'nun yağış alan kesimleri ve Doğu Anadolu ile Burdur ve Isparta'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Antalya çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak, Isparta'nın güneyi ve Burdur'un doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli karla karışık yağmur, öğle saatlerinden sonra Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis olayı bekleniyor. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, sabah ve gece saatlerinde karla karışık yağmurlu 5 
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 6 
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 11 

Adana: Parçalı, yer yer çok bulutlu 13 
Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor) 12 
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 10 
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 14 
Erzurum: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -5 
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu, kuzey kesimleri karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 6 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 10:48

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER