Bugün hava nasıl olacak? 26 Eylül 2018 Yurtta Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülke genelinde hava sıcaklığının düşeceğini yurdun kuzey ve iç Anadolu kesimlerinde sağanak yağış ve fırtına beklendiğini bildirdi. İşte 26 Eylül 2018 Çarşamba Yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin iç ve kuzeydoğu kesimlerinde hissedilir derecede (8 ila 15 derece) azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.Rüzgar genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege ve İç Anadolu'da fırtına (50-80 km/sa), Marmara'nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli fırtına (70-100 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. 

KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR 

Yağışların Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde aralıklarla kuvvetli (50-100 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

DİKKAT!..

Rüzgarın; Marmara, Ege ve İç Anadolu'da fırtına (50-80 km/sa), Marmara'nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli fırtına (70-100 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara ( çatı uçması, ağaç ve ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 

Bugün hava nasıl olacak? 26 Eylül 2018 Yurtta Hava Durumu

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Çanakkale'nin iç kesimleri, Tekirdağ ve Kırklareli'nin doğusu ve Balıkesir'in kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına(50-80 km/saat), güneybatı kesimlerinde kuvvetli fırtına (70-100 km/sa)şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde güneydoğusunun yükseklerinde(1800 m ve üzeri) karlakarışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

BİLECİK °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 

BURSA °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde 1800 m ve üzerinde karlakarışık yağmur ve kar bekleniyor.

EDİRNE °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISTANBUL °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (50-80 km/sa),Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli fırtına (70-100 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 15°C

Parçalı bulutlu

IZMIR °C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

KÜTAHYA °C, 15°C

Parçalı bulutlu

MUĞLA °C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

ADANA °C, 34°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 29°C

Az bulutlu ve açık

BURDUR °C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

KAHRAMANMARAŞ °C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı bulutlu Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevreleri ile Yozgat kuzeyi ve Kırşehir'in kuzey ve batı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar il geneli yağmur ve sağanak yağışlı

ESKISEHIR °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

KAYSERİ °C, 22°C

Parçalı bulutlu

KONYA °C, 17°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sinop çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) bekleniyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde yükseklerinde (1500 m ve üzeri) karlakarışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

BOLU °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 

KASTAMONU °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 

SİNOP °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimleri ile Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesimi ile Samsun, Ordu ve Artvin çevrelerinde aralıklı olarak kuvvetli olması (50- 100 kg/m2) bekleniyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BAYBURT °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

TOKAT °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 

TRABZON °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzeydoğu kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

ARDAHAN °C, 18°C

Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 

ELAZIĞ °C, 30°C

Az bulutlu ve açık

ERZURUM °C, 22°C

Parçalı bulutlu, kuzeydoğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı

HAKKARİ °C, 28°C

Az bulutlu ve açık

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATMAN °C, 36°C

Az bulutlu ve açık

DIYARBAKIR °C, 34°C

Az bulutlu ve açık

GAZIANTEP °C, 32°C

Az bulutlu ve açık

KİLİS °C, 33°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına; Marmara ve Güney Ege’de fırtına; Batı Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/saat), batısında 5 ila 7 (40-60 km/saat); Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Batı Karadeniz’de 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağışta orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, Görüş: Zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), kuzeyinde 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, kuzeyinde 4,0 ila 5,0m; Görüş: Zayıf. 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısında kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

    YORUM EKLE
    SIRADAKİ HABER