Anasayfa /  Politika

Hangi illerde kim kazanacak? Yerel Seçim Sonuçları 2019 sorgulama

Hangi illerde kim kazanacak? Yerel Seçim Sonuçları 2019 sorgulama . Piar 31 Mart 2019 yerel seçim anketini yayınladı, son ankette Bursa, Tekirdağ, Balıkesir, Kocaeli, Sakarya, Samsun, Ordu, Zonguldak ve Trabzon var.

Abone ol
Abone ol 28 Mart 2019 16:42

Hangi illerde kim kazanacak? Yerel Seçim Sonuçları 2019 sorgulama . Piar 31 Mart 2019 yerel seçim anketini yayınladı, son ankette Bursa, Tekirdağ, Balıkesir, Kocaeli, Sakarya, Samsun, Ordu, Zonguldak ve Trabzon var.

Piar Araştırma, Marmara ve Karadeniz bölgesinde yer alan 9 ilde CATO yöntemi ile yaptığı araştırma sonuçlarını yayınladı. Araştırmaya 9639 kişi katılım gösterdi. Ankete göre Balıkesir'de İYİ Parti adayı İsmail Ok yüzde 49.9 ile AK Parti adayı Yücel Yılmaz'ın 1.2 puan önünde görülüyor.

Piar anketi gündemde seçim sonucu en çok merak edilen iller var - Sayfa 2

Tekirdağ'da CHP'li Albayrak yarışı önde götürüyor

Tekirdağ'da CHP adayı Kadir Albayrak yüzde 55.6 ile yarışı önde götürüyor. AK Partili Mestan Özcan'ın oy oranı yüzde 42.2.

Piar anketi gündemde seçim sonucu en çok merak edilen iller var - Sayfa 3

Kocaeli yüzde 53 ile Cumhur İttifak'ı diyor

Kocaeli'nde yüzde 53'lük bir kesim Cumhur İttifakı'nın AK Parti adayı Tahir Büyükakın diyor. İYİ Parti'nin adayı Serdar Kaman'ın oy oranı yüzde 44.3.

Piar anketi gündemde seçim sonucu en çok merak edilen iller var - Sayfa 4

Sakarya'da fark yüzde 20

Sakarya'da AK Parti adayı Ekrem Yüce yüzde 58.1 oy ile yaklaşık yüzde 20'lik bir farkla kazanıyor. Millet İttifakı'nın İYİ Partili adayı Cihan Kolip'in oy oranı yüzde 38.4Piar anketi gündemde seçim sonucu en çok merak edilen iller var - Sayfa 5

Bursa'da yarış başa baş gidiyor

Yerel seçimlerin en tartışmalı illerinden olan Bursa'da ise Millet İttifakı'nın CHP adayı Mustafa Bozbey, mevcut başkan Alinur Aktaş'ın yüzde 0.8 farkla önünde görülüyor.

Piar anketi gündemde seçim sonucu en çok merak edilen iller var - Sayfa 6

Samsun'da bağımsız aday Erhan Usta'nın oy oranı 19.1

Ankete göre ​Cumhur İttifakı'nın iddialı olduğu illerden Samsun'da AK Parti adayı Mustafa Demir yüzde 45.2'lik oy oranı ile rakiplerinin önünde. Millet İttifakı'nın adayı Hayati Tekin 33.7, bağımsız aday Erhan Usta 19.1 oy alıyor.

Piar anketi gündemde seçim sonucu en çok merak edilen iller var - Sayfa 7

Trabzon'da AK Parti, Zonguldak'ta MHP

Trabzon'da oyların yüzde 52.8'ini alan Cumhur İttifakı'nın AK Parti adayı Murat Zorluoğlu önde görünüyor. Millet İttifakı'nın İYİ Parti adayı Atakan Aksoy yüzde 44.5 oy alıyor.

Piar anketi gündemde seçim sonucu en çok merak edilen iller var - Sayfa 8

Ordu'da Cumhur İttifakı adayı Güler önde ​Eski AK Partili İdris Naim Şahin'in Saadet Partisi'nden aday gösterildiği Ordu'da ise Cumhur İttifakı adayı Hilmi Güler, oyların yüzde 40.5'ini alıyor. Şahin'in oy oranı yüzde 29.5. Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Mustafa Adıgüzel'in oy oranı ise 28.6


Yorumlar