Anasayfa /  Foto Galeri

Haftalığı 50 bin liraya pandemiden uzak tatil! Rezervasyonlar şimdiden yüzde 70 doldu!

Koronavirüs pandemi tatil şeklini de değiştirdi. Artık tatilciler daha çok izole seyahatler tercih ederken villalar gözde haline geldi. Şimdiden binlerce villada rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor.

Haftalığı 50 bin liraya pandemiden uzak tatil! Rezervasyonlar şimdiden yüzde 70 doldu! - Sayfa 1

Turizmin başkenti Antalya’nın en batı ilçesi, 60 bin nüfuslu Kaş’ın turistik mahallesi Kalkan, son yıllarda izole ve doğayla iç içe tatil yapmak isteyenlerden yoğun ilgi görüyor. Otantik yapısı, temiz ve nemsiz havası, pırıl pırıl denizi, eşsiz güzellikte koylarıyla yerli ve yabancı tatilcilerin gözdesi olan Kalkan, Türkiye’nin alternatif turizm merkezlerinden biri olarak dikkati çekiyor.

Haftalığı 50 bin liraya pandemiden uzak tatil! Rezervasyonlar şimdiden yüzde 70 doldu! - Sayfa 2

HAFTALIĞI 50 BİN TL 
Kalkan’da, onlarca butik otelin yanı sıra, yaklaşık 5 bin villa bulunuyor. Dört mevsim turizm yapılan Kalkan’ın 3 bin 614 olan nüfusu, yüksek turizm sezonunda 20 bine ulaşıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzmanların sosyal izolasyona dikkat edilmesi yönündeki uyarılarını dikkate alan ve tatil sezonunu da evde geçirmek istemeyenler, geçen yıl otellerden çok Kalkan bölgesindeki villaları tercih etti.

Haftalığı 50 bin liraya pandemiden uzak tatil! Rezervasyonlar şimdiden yüzde 70 doldu! - Sayfa 3

Koronavirüs öncesinde daha çok muhafazakar tatilcilere hizmet veren villalar ise kapalı havuzlu, jakuzili, deniz manzaralı, orman manzaralı şeklinde kategorilendiriliyor. Villalar genelde haftalık ya da aylık kiralanıyor.

Haftalığı 50 bin liraya pandemiden uzak tatil! Rezervasyonlar şimdiden yüzde 70 doldu! - Sayfa 4

Aynı villayı birbirini tanıyan 2-3 aile tercih edebiliyor. Villaların haftalık fiyatları ise 5 bin lira ile 50 bin lira arasında değişiyor.