Anasayfa /  Ekonomi /  Memurlar

Haftada 3 Gün Çalışarak 2 Bin 425 TL Maaş İmkanı

Toplum Yararına Program duyurulduğundan beri binlerce kişilik personel alım ilanı yayımlandı. 

Abone ol
Abone ol 09 Ocak 2019 19:40

Toplum Yararına Program (TYP), geçici süreli kamu işçisi olarak çalışmayı kapsıyor ve gençlerin de bu işe başvuru yapmalarına olanak tanınıyor. TYP kapsamında şuan itibariyle yayımlanmış binlerce kişilik ilan bulunuyor

Bu ilanlara başvurular İŞKUR üzerinden alınıyor ve ilanların detaylarında kişilerin ne kadar süreyle, hangi kurumda ne görevleri yapacakları açıkça belirtiliyor. Tüm ilanlarda olduğu gibi elbette bu TYP alımlarına başvuru için de bazı şartlar bulunuyor.

TYP ilanlarına nasıl başvuru yapılır, typ ilanlarını takip etmek

Toplum yararına program dahilinde yayımlanan ilanlar İŞKUR üzerinden kamuoyuna duyurulmaktadır. Bu ilanlara başvuru yapan kişilerin, ilgili kamu kurumlarındaki geçici görevlere yerleştirmeleri gerçekleştirilmektedir. 

Yayımlanan ilanlarda göreve başlama tarihleri ve bitiş tarihleri belirtilmektedir. Bu TYP ilanlarına başvuru yapmak için gereken şartlar ise sigortalı olarak bir işyerinde çalışmıyor ya da emekli aylığı almıyor olmak şeklinde özetlenebilmektedir. 

İŞKUR üzerindeki toplum yararına program kapsamında yayımlanan ilanlara gençler de başvurularını yaparak, haftada 3 gün çalışarak maaş alma imkanına sahipler.

2 bin 425 TL maaş imkanı bulunuyor

Yayımlanan ilanlara başvuru yapan adaylar, TYP ilanları dahilinde geçici süreli olarak görev alıyorlar. 

Gençler için de okurken maaş alma ve kendi ihtiyaçlarını giderme noktasında bir kazanç sağlamak mümkün. 

Öğrencilerin haftada 3 gün çalışarak maaş elde etmeleri mümkün hale geliyor. Haftada 3 gün süreyle çalışan kişiler 12 hafta sonunda 2 bin 425 TL maaş alma imkanına sahip oluyorlar.


Yorumlar