Anasayfa /  Hava durumu

Hafta sonu hava sıcaklığı nasıl olacak? 16 Mayıs Cumartesi hava durumu

Meteoroloji Genel Mdürülüğünden 16 ile 17 Mayıs cumartesi pazar günü hava sıcaklıkları için uyarı geldi. Antalya, Muğla, Trabzon, Mersin, Ankara, İstanbul'da hava durumu hafta sonu nasıl olacak sorusunun cevabı belli oldu. Türkiye geneli hava durumu tahmin raporu ve harita haberde.

Abone ol
Abone ol 16 Mayıs 2020 10:05

Türkiye genelinde Marmara Bölgesi, Akdeniz, Karadeniz bölgelerinde deniz sıcakladıkları merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son açıkladığı hava durum tahmin raporları belli oldu. İstanbul, Ankara, İzmir 16 ve 17 Mayıs cumartesi pazar hava durumu nasıl olacak? Sıcaklık değerleri ne olacak? MGM Türkiye geneli 7 günlük hava durumu tahmin raporlarından belli oldu.

YARIN HAVA DURUMU;

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Meteoroloji Genel Müdürlüğünden değerlendirme ve uyarılardan bir tanesi sıcak hava dalgası uyarısı oldu. 15 Mayıs tarihinde başlayacak ve etkisini 20 Mayıs tarihi saat 18:00'a kadar devam ettirecek. Bugün itibari ile başlayacak ve hafta içine kadar sıcaklıklar Ege, Marmara, İçanadolu ile Batı Akdeniz, Karadeniz bölgesinin mevsim normallerin üzerinde sıcaklıklara sahip olacak. Normal bir havaya göre 9 ile 13 derece arasında daha fazla sıcaklık olacak. Vatandaşların sıcak hav nedeniyle oluşması muhtemel olan güneş çarpmalarına karşı meteorolojiden uyarılar geldi.

16 MAYIS CUMARTESİ HAVA NASIL OLACAK!

Meteoroloji genel Müdürlüğünün 7 günlük hava durumu raporlarına göre sıcaklık değerleri mevsim normallerin üstünde seyredecek.

Pazar günüde sıcaklık değerleri daha fazla olacak. Antalya 41 derece, İzmir 38 derece, İstanbul 32 derece, Ankara 33 derece en yüksek sıcaklık değerlerine kadar çıkacak.

Yorumlar