Anasayfa /  Ekonomi

Hafta içi marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık?

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı günden bu yana market çalışma saatleri araştırılıyor. Yayınlanan genelge sonrasında değişen market çalışma saatlerinin hafta içi ve hafta sonu yasağında nasıl olduğu alışveriş yapmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Peki hafta içi marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık?

Abone ol
Abone ol 12 Ocak 2021 12:36

Hafta içi marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık? İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede yasaktan muaf olan kurum ve kuruluşlar duyurulmuştu. Genelgeye göre market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler hafta içi kısıtlama sürecinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere belirlenen saatlerde hizmet verecek. Peki hpafta içi marketler kaçta açılıyor, kaça kadar açık?

MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile market çalışma saatleri duyuruldu. Vatandaşların yalnızca ikametlerine yürüme mesafesindeki işletmelerden alışveriş yapmasına izin verilirken kısıtlamanın olduğu hafta içi günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebiliyor.

Kısıtlamanın olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

BİM, A101, ŞOK, MİGROS ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi 10.00- 20.00 arası çalışıyor.

Hafta sonu 10.00- 17.00 arası çalışıyor.

Yorumlar