Tunceli Valiliğinden operasyonlarla ilgili açıklama yapıldı

Tunceli Valiliği, gün içerisinde Aliboğazı bölgesinde 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklamıştı. Operasyon kapsamında 5 terörist daha etkisiz hale getirildi.

Tunceli Valiliğinden operasyonlarla ilgili açıklama yapıldı

Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, terör örgütlerine yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Dün Aliboğazı bölgesinde terör örgütlerine yönelik operasyon başlatıldığı hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Tunceli Aliboğazı bölgesinde bölücü terör örgütüne yönelik devam eden operasyonda, bugün güvenlik güçlerimizce teröristlere ait yeni bir sığınak tespit edilmiş ve bir grup terörist ile sıcak temas sağlanmıştır. Çıkan çatışmada 1 erkek terörist öldürülmüş, 4 erkek terörist ise teslim olmuştur. Bölgede operasyonlara devam edilmekte olup, gelişmelerden bilahare kamuoyuna bilgi verilecektir."

ALİBOĞAZI'NDA SAYI 10'A ÇIKTI

İlerleyen saatlerde TSK tarafından yağılan açıklamada, aynı bölgede 5 kadın teröristin daha etkisiz hale getirildiği belirtildi.

TSK'dan yapılan bilgilendirmeye göre, Tunceli Hozat Aliboğazı bölgesinde sürdürülen operasyonlarda 5 kadın teröristin daha etkisiz hale getirilmesi sonucunda, bu bölgede etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu terörist sayısı 10'a yükseldi.

Kadın teröristler, bilahare yapılan operasyonla ölü olarak ele geçirildi.

KAYNAK:AA

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 20:07

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER