Hürriyet'te Taha Akyol'dan sonra bir ayrılık daha! 13 yıldır yazıyordu...

Hürriyet Gazetesi'nin yazar kadrosundaki Aydın Doğan'ın dokunulmazlarından Taha Akyol'un ardından Mehmet Y. Yılmaz ile de yollar ayrılıyor. Grup bünyesinde çok sayıda dergi ve gazetinin kurulmasında öncülük yapan Yılmaz 13 yıldır Hürriyet'te köşe yazıyordu.

Hürriyet'te Taha Akyol'dan sonra bir ayrılık daha! 13 yıldır yazıyordu...

Hürriyet Gazetesi mart ayında Doğan Medya Grubu tarafından Demirören Holding’e satılmıştı. 

Satışın ardından Hürriyet'in yazar kadrosundaki bazı isimlerle yollar ayrılmıştı.

Son olarak dün Aydın Doğan'ın dokunulmazlarından olan, Taha Akyol'un yazılarına son verilmişti. 

Odatv'de yeralan habere göre halen grup bünyesinde bulunan Türkiye’nin en yüksek tirajlı gazetelerinden Posta ile Fanatik’in yanı sıra kapatılan Radikal’in de kurucusu olan Mehmet Y. Yılmaz da Hürriyet’ten ayrılıyor.

VAHAP MUNYAR'IN TASARRUFU DIŞINDA GELİŞTİ

Ayrılık süreci, Fikret Bila’nın istifasının ardından Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği’ne atanan Vahap Munyar’ın tasarrufu dışında gelişti.

Hürriyet koridorlarında konuşulan güvenilir bilgilere göre, Mehmet Y. Yılmaz, eylül ayı sonunda ayrılma planını Vahap Munyar’a iletti. Munyar, bu bilgiyi Demirören ailesine iletti. Ailenin eylül sonunu beklemeye gerek görmemesi üzerine Mehmet Y. Yılmaz’ın yazılarına eylül ortası itibarıyla son verilmesi kararlaştırıldı. Munyar, ailenin kararını Yılmaz’a iletti.
Mehmet Y. Yılmaz, hafta başında, tazminat hakları da dâhil olmak üzere prosedürel süreci tamamlayarak Hürriyet’le yollarını resmen ayıracak.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 17:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER