Çocuk istismarına ağırlaştırılmış müebbet

Çocuklara yönelik cinsel istismarlar için hükümet yeni düzenlemeye hazırlanıyor. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, yeni düzenlemeyle ilgili bilgi verdi.

Çocuk istismarına ağırlaştırılmış müebbet

CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programında son dönemde yaşanan çocuklara cinsel istismar vakaları ve hükümetin cezalarda yapmayı düşündüğü değişiklikler gündeme geldi.

Programda söz alan Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, hükümetin çalışmasını yaptığı çocuklara cinsel istismar cezalarındaki değişiklikler konusunda açıklamalarda bulundu.

Selvi, çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarında iyi hal indiriminin kaldırılacağını ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası getirilmesinin düşünüldüğünü söyledi.

Selvi sözlerini şöyle sürdürdü; "Bazı mahkemeler iyi hal indirimi uyguluyor bazıları uygulamıyor. Bu toplumda tepki oluşturuyor. Çalışmada ayrıca yaş tasnifi de getiriliyor. 12 yaş altı ve 12 yaş üstü olarak. 18'e çekilmesi konusunda da teklif var. Ayrıca mağdurların korunması, çocukların ve ailelerin bilinçlenmesi konusunda da bir çalışma yürütülecek.

Komisyon bu çalışmaları süratle yapıp Cumhurbaşkanı'na götürülecek ve gereken adımlar atılacak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER