Anasayfa /  Teknoloji

Google'dan Yılbaşı'na özel doodle

Google her sene olduğu gibi bu sene de yılbaşına özel doodle ile kullanıcıların dikkatini çekti.

Abone ol
Abone ol 31 Aralık 2021 00:35

Gündeme göre değişiklik gösteren ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören bu hizmetin detaylarını sizler için araştırdık. İnternet ortamında dünyanın en çok ziyaret edilen sayfası sizin de bildiğiniz üzere tartışmasız Google ana sayfasıdır. Google , internet araması, çevrimiçi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketidir.

1998 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Google'ın en bilindik çalışmalarından biri olan Doodle ziyaretçileri sürprizleriyle şaşırtıyor. Günün anlam ve önemini belirtmek için Yılbaşı kelimesinde olduğu gibi sürekli değişen sözcüklerle kullanıcı karşısına çıkan Doodle ziyaretçilerine bu alanda çok faydalı bir hizmet sunmuş oluyor. Yoğun iş temposundan gündeme dair gelişmelerden uzak kalan internet kullanıcıları Yılbaşı gibi popüler kelimelerinden Doodle sayesinde haberdar olup, önemli ve özel günlerden de geri kalmamış oluyor.

GOOGLE YILBAŞI DOODLE'INDA NEDEN 2021 YAZIYOR?
Google tarafından hazırlanarak arama motoru anasayfasına eklenen doodle'da beklenenin aksine 2022 yerine 2021 yazıyor. Google tarafından durumun hata olduğuna ilişkin bir açıklama yapılmazken an itibariyle doodle üzerinde bir revize de yapılmadı.

Yorumlar