Google Haberler’de İndeks Sorunu Yaşanıyor! Google'dan açıklama geldi!

Google arama sonuçlarından sonra şimdide Google Haberler’de İndeks Sorunu yaşanıyor. Yaşanan sorun Google tarafından da doğrulandı.

Google Haberler’de İndeks Sorunu Yaşanıyor! Google'dan açıklama geldi!

Google Haberler’de İndeks Sorunu

Google’ın 12 Mart 2019’da gerçekleştirdiği büyük çekirdek algoritma güncellemesinin ardından büyük bir deindex problemi yaşanmaya başlamıştı. Google her ne kadar bu deindex probleminin çözüldüğünü söylese de problemin etkileri hala devam ediyor.

Tüm bunların ardından bir problem de Google Haberler’de ortaya çıktı. Google normal arama sonuçlarında yaşanan sorunun benzeri bir sorun Google Haberler’de de yaşanmaya başlandı. Bu sorun hakkında Google’dan da bir açıklama yapıldı.

Google’dan Danny Sullivan tarafından yukarıdaki tweet’te de belirttiği gibi sorun şuan teşhis aşamasında. Sorunun ne zaman çözüleceği henüz belli değil ancak sorun çözüldüğü anda Google’ın küçükte olsa bir güncelleme yayınlayacağı kesin.

Ancak Google tarafından herhangi bir güncelleme yayınlanana kadar site sahiplerinin yapabilecekleri herhangi bir işlem bulunmuyor. Google yaşanan problemin çözümünü bulana kadar maalesef sitelerin trafikleri ve sıralamaları bu durumdan etkilenecektir.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER