AMPHTML reklamları nedir? AMPHTML ve HTML5 reklamları nasıl alınır? Google ne kadar AMPHTML reklamı yayınlıyor?

AMPHTML reklamları interneti herkes için daha iyi hâle getirmeyi amaçlayan açık kaynaklı bir girişimdir. Peki Google AMPHTML reklamlarını ne oranla kullanıyor? AMPHTML reklamlarından nasıl faydalanabiliriz? Tüm merak edilenler haberimizin detay kısmında...

AMPHTML reklamları nedir? AMPHTML ve HTML5 reklamları nasıl alınır? Google ne kadar AMPHTML reklamı yayınlıyor?

AMPHTML Nedir?

AMPHTML reklamları, AMP (Accelerated Mobile Pages) kuralları içerisinde oluşturulan görüntülü reklamlara verilen isimdir. Anında yükleme gibi performans avantajları sunarken aynı zamanda HTML reklamlarından daha güvenilirdir. Bunların yanında Google’a ait verilere göre AMPHTML reklamları, reklamverene ve yayıncıya daha fazla getiride sağlıyor.

Bu reklamlar AMP sayfalarında daha iyi performans gösterse de normal web sayfalarında da yayınlanmaya devam ediyor.

Google, bir reklamverenin AMPHTML ve HTML5 ile oluşturduğu bir görüntülü reklamın, normal bir AMP sayfasındaki reklam ile performansını kıyaslayan çok değişkenli bir A / B testinin sonuçlarını da paylaştı.

AMPHTML ve HTML5 Reklamları Arasındaki Farklar

Volkswagen’in görüntülü reklamlarını inceleyen bir test, standart bir HTML sayfasından AMP sayfasına (aynı HTML5 reklamıyla) geçmenin yüzde 26’lik bir TO artışıyla sonuçlandığını gösterirken AMPHTML reklamlarıyla bir AMP sayfasına geçmek ise yüzde 48’lik bir TO artışıyla sonuçlanıyor.

AMPHTML Reklamları İçin Gelecek Güncellemeler

Google, AMPHTML reklamlarını önümüzdeki süreçte normal reklamlardan daha fazla yayınlamayı planlıyor. Bunu gerçekleşmesinde 2019’un ikinci çeyreğinde yayınlanacak olan mobil uygulamanın da etkisi büyük.

Gelecek olan mobil uygulama dışında, AMPHTML reklamları çok yakında Display & Video 360 desteğine de kavuşacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 18:56

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER