Anasayfa /  Magazin

Gönül Dağı Selami Eser Eyüboğlu kaç yaşında, nereli? Gönül Dağı Selami kimdir?

TRT1 ekranlarının sevilen ve eğlenceli dizisi Gönül Dağı ilgi ile takip ediliyor. Köprü Film tarafından çekilen, yapımcılığını Ferhat Eşsiz'in yaptığı TRT 1'de yayınlanan aile ve aşk türündeki dizide Selami karakteri dikkat çekiyor. Gönül Dağı Selami'yi Eser Eyüboğlu candırıyor. TRT1'in sevilen dizisi Gönül Dağı'nın yeni bölümleri büyük bir heyecanla takip ediliyor. Dizide dikkat çeken karakterlerden biri de Selami olarak karşımıza çıkıyor. Gönül Dağı Selami kimdir? İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 02 Nisan 2021 12:43

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, müzisyen, müzik yapımcısı. 1984, Bursa doğumlu. Bilkent Üniversitesi mezunu. Sektöre ilk girişi bir program ile olmuştur. Benzemez Kimse Sana” programına yarışmacı olarak katılmış ve başarılı performansı ile kendini göstermiştir. Doksanlar dizisindeki Necmettin karakteri de kariyerinin önemli işlerindendir. Oflu Hoca’nın Şifresi filmlerinin de Kadir’idir.


Eser Eyüboğlu aynı zamanda tiyatro sanatçısıdır. Birçok tiyatro oyununda rol almış ve müziklerini yapmıştır. Piyano, Yan Flüt, Bağlama, Mey, Akkardeon, Klarnet, Dilli Kaval çalıyor. Ayrıca Kick Box yapıyor.

 

 Şimdiye dek birçok film ve dizide rol alan Eser Eyüboğlu, son yıllarda, 2018’de Ege’nin Hamsisi dizisinde Dursun Dursunoğlu karakterini canlandırdı, Şevkat Yerimdar isimli dizide Müfit karakterine hayat vermesi ile büyük beğeni topladı. 2020 yılında Gönül Dağı dizisi kadrosunda yer aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

 Rol Aldığı ya da Müziğini Yaptığı Bazı Tiyatro Oyunları:

 Pera'daki Hayalet / Taksi Şoförü Ferdi - 2015           

Woyzeck / Müzik - 2014        

Othello / Iago

Rol Aldığı Film ve Diziler:

 Gönül Dağı (Selami, TV Dizisi 2020)

Ege'nin Hamsisi (Dursun, TV Dizisi 2018)

Şevkat Yerimdar (İsmail Veremoğlu, TV Dizisi 2017)

Cingöz Recai (Fikret, Sinema Filmi 2017)

Beceriksiz Katil (TV Filmi 2017)

Oflu Hoca'nın Şifresi 2 (Kadir, Sinema Filmi 2016)

Kalp Hırsızı (Kemal, TV Dizisi 2014)

Oflu Hoca'nın Şifresi (Kadir, Sinema Filmi 2014)

Mandıra Filozofu (Şükrü,  Sinema Filmi 2014)

Düşman Kardeşler (TV Dizisi 2012)

Yorumlar