Anasayfa /  Güncel /  Gündem

GazeteDuvar'da kriz; Genel Yayın Yayın Yönetmeni Ali Duran Topuz ve Cansu Çamlıbel ayrıldı!

Yazar Bahadır Özgür de yaşanan ayrılıklar sonrası yazılarına son verdiğini duyurdu

Abone ol
Abone ol 13 Ekim 2021 23:38

Gazeteci Ali Duran Topuz, Gazete Duvar'ın Genel Yayın Yönetmenliği'nden ayrıldığını duyurdu. Topuz, paylaştığı ayrılık mesajında, "Mesai arkadaşlarıma, yazarlara, okurlara binlerce teşekkürler. Eleştiren, kızan, öven herkese de şükran. Hakkınızı helal edin. Bir kişiye hakkım helal değil. O kendisini gösterecek zaten" dedi. Topuz'un ardından Duvar English Genel Yayın Yönetmeni Cansu Çamlıbel de görevinden ayrıldığını duyurdu. Gazetenin yazarlarından Bahadır Özgür de yaşanan ayrılıklar sonrası yazılarına son verdiğini duyurdu.

Twitter hesabından paylaştığı mesajında Gazete Duvar ile bir bağı kalmadığını açıklayan Topuz, şu ifadeleri kullandı:

"Her şeyin bir başı vardır bir de sonu. GazeteDuvar ile bir bağım kalmamıştır. Mesai arkadaşlarıma, yazarlara, okurlara binlerce teşekkürler. Eleştiren, kızan, öven herkese de şükran. Hakkınızı helal edin. Bir kişiye hakkım helal değil. O kendisini gösterecek zaten."

Topuz, Türkiye'nin ilk vicdani retçilerinden Vedat Zencir'in sahibi olduğu, Ağustos 2016'da yayın hayatına başlayan Gazete Duvar'ın kurulduğu günden beri Genel Yayın Yönetmenliğini yapıyordu.

"GazeteDuvar ailesinde o olmadığı takdirde benim de olmam söz konusu olamaz"
Duvar English Genel Yayın Yönetmeni Cansu Çamlıbel de ayrılık kararını duyururken, mesajında şu ifadeleri paylaştı:

"Ali'nin davetiyle katıldığım GazeteDuvar ailesinde o olmadığı takdirde benim de olmam söz konusu olamaz. İyi gazeteciliğe inanan ve destek veren herkesle nasılsa yine yeniden buluşuruz. Bu kadar kıymetli bir çabaya bu şekilde veda ediyor olmak kalbimizi kırdı elbet."

Bahadır Özgür yazılarına son verdi
Gazete Duvar yazarı Bahadır Özgür de yazılarına son verdiğini duyururken, şu ifadelerle ayrılığını duyurdu:

"Ali Topuz bir an dahi tereddüt etmeden yazı yazma imkanı sundu bana. Onun siyasal bakışının, ahlakının, üslubunun ürünü olan Duvar sayesinde çok fazla şey kazandım. Hakkını o da helal eder umarım. Duvar emekçilerine de sonsuz teşekkürler. Başka yerde görüşürüz yine..."

Do. Dr. Arsan: Keşke neler olduğunu anlatsanız da duvarın altında kalanları öğrensek
Gazetecilik üzerine akademik çalışmalar yapan Doç. Dr. Esra Arsan, Çamlıbel'in ayrılık paylaşımına yanıt verirken, "İkinize de büyük geçmiş olsun. çok üzücü. keşke neler olduğunu açıkça anlatsanız da, okurlar olarak duvarın altında kalanları öğrensek" dedi.

Yorumlar