Anasayfa /  Güncel

GATA Eski Başhekim Yardımcısı kripto FETÖ'cü mü?

Boşanmak yerine 2. kadınla evlenmeyi tavsiye ettiği, medeni kanuna savaş açtığını söylediği videolar nedeniyle kamuoyunun yoğun tepkisi ile karşılaşan GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından görevden alınmıştı. Sağlık Bakanlığı tarafından hekimlik yapması da yasaklanan Edizer'in tehdit kokan açıklamaları dikkat çekmişti. Ali Edizer'in geçmiş paylaşımlarına yönelik arşiv taraması 'kripto FETÖ'cü yorumlarına neden olan ilginç ilişkileri ortaya koydu.

Abone ol
Abone ol 11 Ekim 2020 15:40

Toplumdan gelen tepkiler karşısında ısrarla söylemlerine devam eden GATA eski Başhekim Yardımcısı Ali Edizer, açığa alınmasının ardından sosyal medya hesabından “Açığa alınmak derken?' Bizim açıkta olması gereken her şeyimiz açıktaydı zaten. Kapalı olması gereken de bizimle mezara gider; yaverliğimizin sırları gibi” sözleri ile aba altından sopa göstermişti.

Daha sonra Sağlık Bakanlığı tarafından hekimlik yapması da yasaklanan Edizer'in FETÖ'yü çağrıştıran bu tehditleri üzerine geçmiş ilişkileri mercek altına alındı.

FETÖ'nün kalemşörlerini takip edip, takipçilerine tavsiye ettiği görülen Ali Edizer'in haber kaynağı olarak tercihi de yine FETÖ'nün haber sitelerinden RotaHaber'di.

FETÖ'nün önde gelen isimlerinin paylaşımlarına beğeni ve yorumlar yazan Edizer'in beğendiği ya da paylaştığı fotoğraflarda da bugüne ilişkin ilginç tezatlar oluşturacak detaylar var.

Bugün İslam dini adına ahkam kesen Ali Edizer'in bundan bir kaç yıl önce kilise ve haç fotoğrafları paylaştığı görülüyor.

Alttaki resim ve yazılan mesajlar ise onun inancının aslında hangi çizgide olduğunu ortaya koyuyor.

Medyum Keto'ya atıf yaptığı bir fotoğraf ile "KETO ÇARPTI" mesajı paylaşan Ali Edizer'e, kız kardeşi Nilüfer Edizer Öncü "İnanamıyorum sana abi bu ne?" diyor. Ali Edizer ise kardeşine "Medyum çarptı işte" diye yanıt veriyor.

FETÖ'cü kişi, kurum ve hesapları takip eden, beğenen, tavsiye eden, yurt dışı gezilerinde kilise ve haç resimleri paylaşmaktan kaçınmayan, kendisine medyum diyen engelli bir kişi ile dalga geçiyor gibi yapıp, halkın inancı ile alay eden Ali Edizer'in kripto yaşamını ortaya koyan ise kız kardeşinin "Haha:)) sen de çok inanırsın ya:)))" sözleri oluyor.

Yorumlar