Anasayfa /  Spor /  Galatasaray

Galatasaray'dan zehir zemberek açıklamalar! 'Sinsilik yapmasınlar'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Çaykur Rizespor'un maçın tekrar oynanması için TFF'ye yaptığı iptal başvurusu hakkında ve Başakşehir ile Fenerbahçe ile ilgili Türk Telekom Stadı'nda açıklamalarda bulundu.

Abone ol
Abone ol 14 Mayıs 2019 20:06

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündemle ilgili Türk Telekom Stadı'nda açıklamalarda bulundu.

Rizespor Başkanı Hasan Kartal'ı kınayan Mustafa Cengiz, "Rize'de bir takım olaylar yaşadık! Rize halkı, Rize seyircisi Türkiye'nin en centilmen insanlar, Rize tribünlerinden hiçbir eylem olmadı ama protokol tribününde benim hayatımda görmediğim olaylar gördüm. Rize kulüp başkanı, protokol tribünündeki insanları zaptedilmez bir halde insanları tahrik ettik! Benim ikinci başkanımın oğlu, dayak yemekten, darp edilmekten kurtulamadı. Dayak yiyen çocuğun babası, Rize'de neler yaptı, nasıl katkılar sağladı, ben bizzat biliyorum. Rize protokol tribünündeki olayları kınıyorum" dedi.

İşte Mustafa Cengiz'in sözleri...

"Algı yönetimi yapılıyor"

"Ligin bitmeye yaklaştığı son iki haftada Galatasaray'a karşı çok büyük bir algı yönetimi yapılıyor, bu algı yönetimi Galatasaray'ın şanlı şampiyonluk yarışını kötülemek temelli. Ben bu yürüyüşün, tam tersi camiamızda tam anlamıyla bir kenetlenmeye doğru evrilmesini görüyorum. Galatasaray kenetlendiği için 8 puan geriden buraya geldi, Galatasaray en kötü gününde bile şampiyonluk yürüyüşünü bırakmadı. Bizim bu yürüyüşümüz onurlu, şerefli bir yürüyüştür."

"Her alanda lider Galatasaray"

"Biz şu anda her alanda lideriz, sadece sportif anlamda değil, mali anlamda da lideriz. UEFA kriterlerinde de lideriz, her iki kupada da şampiyonluğa yürüyoruz. Ne mutlu bize! Biz müthiş rahatsız eden bir algı var. Maalesef zamanında biz VAR kayıtları incelenmesini istediğimiz için, federasyonun istifasını istediğimiz için 150 gün ceza aldım, teknik direktörümüz 10 maç ceza aldı ve biz bütün bunlara rağmen şampiyonluk yürüyüşümüze devam ettik."

"Sanki biz şampiyon olduk!"

Öyle bir algı operasyonu yapılıyor ki. Sanki Galatasaray şampiyon oldu, bu şampiyonluğu nasıl yok ederiz, ortadan kaldırırız. Bazı mihraklar bunu yapıyor. Hiçbir galibiyetimize ne bir tebrik var, ne bir teşekkür var. Sahada ayağını bırakan futbolcumuza bile bazı çevrelerden bir geçmiş olsun mesajı bile almadık.

"Çok kritik duyumlar alıyoruz"

"Galatasaray'ı ötekileştirmeye çalışmak çok kötü bir yoldur, bu yoldan dönün! Spor yöneticileri ve başkanları, kendi maçlarından sonra başka takımlar hakkında konuşurken çok dikkatli olmalıdır, çok kritik duyumlar alıyoruz, bunlara dikkat etsinler. Galatasaray hiçbir zaman hiçbir hileye başvurmaz, tenezzül etmez! Karar verici mekanizmalara sesleniyorum, oynayacağımız maçları önceden belirlemesinler, saha dışı etmenleri saha içerisine dahil etmesinler. Yok taçtan yedik, yok buradan yedik dediğimiz zaman olayı çok basitleştirdiniz, aynısı kendisine olduğu zaman feryat figan ettiler."

"Arkadan sinsilik yapmasınlar"

VAR kayıtları altında lehimize de aleyhimize de hatalar vardı ve bizim aleyhimize yapılan hatalar, lehimize yapılan hataların kat kat üstündedir. Bizim lehimize hata yapan insanlara maç vermemek de bunun bir belgesidir, bizi hiç kimse koruyup korumamaktadır. Eğer korusaydı ben 150 gün, teknik direktörümüz 10 maç ceza almazdı. Kendi çıkarları için kitleleri, camiaları birbirine düşürecek söylemlerden uzak duralım, arka planda sinsilik yapmayalım, açık olalım, cesur olalım!

Göksel Gümüşdağ ve Semih Özsoy''un sözlerine yanıt

"Elinde herhangi bir belge, bilgi varsa Göksel beyin açıklasın! Bizim gönlümüz de vicdanımız da rahat! Türk futbolunu yönettiği psikozunu etrafa yayan Göksel bey çıksın açıklasın, belgeli konuşsun! O açıklayamaz da benim aldığım duyumlar da öyle basit değil. Semih Özsoy'un da (20 yıllık tiyatro) 20 yıldır şampiyonluklar için yaptığı açıklama, Bursaspor'un da Fenerbahçe'nin de Trabzonspor'un da Beşiktaş'ın da aldığı şampiyonlukları lekelemek demektir."

Başkanlar ve yöneticiler dikkat etsin

"Sadece Fikret Orman için değil, her başkan ve yönetici ağzından çıkan her sözcüğe dikkat etmeli. Kendi taraftarımıza şirin gözükecek söylemlerden kaçınalım. Bu toplumun dostluğa, barışa ve sevgiye çok ihtiyacı var. Biz sivil toplum örgütleri olarak herkesi kucaklamalıyız, düşmanlıkla, komplo teorileri de yürümemiz gerekiyor."

"Zorla bildiri imzalattılar"

"Bizim MHK ile görüşmemiz TV'den bile yayınlanabilirdi. Biz diyoruz ki, 'Hakemler kendilerini kalite olarak aşmalı ve genç hakemlere de şans verilmeli' dedik. Bunu söyledik. Sen 'Hakemler de insandır, hata yapar' deyip tüm kulüpleri imza atmaya zorlarsan sonra da o bildiri sana döner. Telefon edip, diğer kulüplere zorla Kulüpler Birliği'nin bildirisini imzalattılar. Bunu Galatasaray'a karşı yaptılar ve daha sonradan bu yaptıkları kendilerine döndü!"

Yabancı hakem konusu

"Türkiye ligi çok değerli bir lig, Arabistan'da yabancı hakem getiriyorlar ama bizim ligin önemli. Kısa vadede bu işin üstüne cesaretle gitmeliyiz ve alttan da genç, niyeti iyi olan hakemler çıkartalım. Bunların hepsi de iyi eğitilsin!"

"Şampiyonluk için 3 takımın şansı var"

"Şu anda üç takımın da şampiyonluk şansı var, Beşiktaş da şampiyon olursa tebrik ederim, yeter ki herkesin birbirine saygısı olsun"

"Bizi savunan yorumcu çok az"

"Yayıncı kuruluş yayınladığımız videoyu kaldırtıyor. Telif hakkı var diyor, satın alalım diyoruz, "hayır" diyor. Bizi 1-2 yorumcu dışında savunan yok. Televizyonlarda Beşiktaşlı ve Fenerbahçeliler var. 1-2 Galatasaraylı var, onlar da ikinci, üçüncü planda"

Kural hatası sebebiyle maçın tekrarı istemi

"Bu konuya gülümseyerek toplantıyı bitiriyorum arkadaşlar. Teşekkürler"
Yorumlar