Anasayfa /  Güncel

Fox tv Canlı İzle - 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları izle - Hangi il ve ilçe hangi parti kazandı?

Fox tv Canlı İzle Yerel Seçim Sonuçları 2019 - 31 Mart Yerel Seçim sonuçları - İl İl Belediye Seçim sonuçları. Yerel Seçim Sonuçları an ve an haberimizde. Hangi ilde hangi parti kazandı? Tıkla Öğren. İlçe İlçe belediye seçim sonuçları 2019 sorgulama.Yerel Seçim Sonuçları 2019 - 31 Mart seçim sonuçları - Hangi il ve ilçede kim kazandı? Sorgula. Fox tv Canlı İzle - 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları izle - Hangi il ve ilçe hangi parti kazandı?

Abone ol
Abone ol 31 Mart 2019 12:43

Fox tv Canlı İzle Yerel Seçim Sonuçları 2019 - 31 Mart Yerel Seçim sonuçları - İl İl Belediye Seçim sonuçları. Yerel Seçim Sonuçları an ve an haberimizde. Hangi ilde hangi parti kazandı? Tıkla Öğren. İlçe İlçe belediye seçim sonuçları 2019 sorgulama.Yerel Seçim Sonuçları 2019 - 31 Mart seçim sonuçları - Hangi il ve ilçede kim kazandı? Sorgula. Fox tv Canlı İzle - 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları izle - Hangi il ve ilçe hangi parti kazandı?

Yerel Seçim Sonuçları 2019 - 31 Mart Yerel Seçim sonuçları - İl İl Belediye Seçim sonuçları. Yerel Seçim Sonuçları an ve an haberimizde. Hangi ilde hangi parti kazandı? Tıkla Öğren. İlçe İlçe belediye seçim sonuçları 2019 sorgulama.Yerel Seçim Sonuçları 2019 - 31 Mart seçim sonuçları - Hangi il ve ilçede kim kazandı? Sorgula

 

Yerel Seçim Sonuçları 2019 - 31 Mart Yerel Seçim sonuçları - İl İl Belediye Seçim sonuçları. Yerel Seçim Sonuçları an ve an haberimizde. Hangi ilde hangi parti kazandı? Tıkla Öğren. İlçe İlçe belediye seçim sonuçları 2019 sorgulama.YEREL SEÇİM SONUÇLARI 2019 
Hangi ilede hangi parti kazandı. Anlık olarak yerel seçim sonuçları haberimizden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. 2019 Yerel Seçimleri anlık olarak tüm iller ve illerin ilçeleri tek tıkla öğrenebilirsiniz. Yerel Seçim sonuçları 2019 sorgulama sayfası haberimizdedir. YEREL SEÇİM SONUÇLARI CANLI İZLETRT 1 başta olmak üzere hemen hemen her televizyon kanalı 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları için canlı yayında olacaktır. Haberimizde ise rahatlıkla tüm kanalları canlı olarak izleyebilir ve Yerel Seçim Sonuçlarını takip edebilirsiniz.31 Mart Yerel Seçim Sonuçları hangi belediyeyi kim kazandı haberimizden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Yerel Seçim Sonuçları için tek yapmanız gereken sayfamızı takip etmeye devam etmeniz olacaktır. Tüm editör arkadaşlarımız anlık bildirimleri ve Hangi il ve ilçede hangi belediyeyi kim kazandı haberleri sayfamızda olacaktır. Yerel Seçim Sonuçları için tüm heyecan bizimle kalarak öğrenebilirsiniz. Seçim Sonuçları açıklanır açıklanmaz haberimizde duyurulacaktır. Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim yasaklarını kaldırır kaldırmaz ana sayfamızı tıklayarak rahatlıkla yerel seçim sonuçları 2019 için sorgulama yapabilirsiniz. Yerel Seçim Sonuçları 2019 - 31 Mart Yerel Seçim sonuçları - İl İl Belediye Seçim sonuçları için tek yapmanız gereken aktif olan linki tıklamak olacaktır.YEREL SEÇİM SONUÇLARI 2019 NTV CANLI İZLE


HABERTÜRK TV CANLI İZLE

TRT 1 CANLI İZLE

CNN TÜRK CANLI İZLE

Yerel seçim sonuçları Ankara, İstanbul, İzmir,  Bursa, Eskişehir, Kocaeli başta olmak üzere tüm illerin linkleri haberimizdedir. Hangi il ve ilçe kim kazandı öğrenmek için yerel seçim sonuçları sayfamızdan ayrılmayınız. 01 Adana Yerel seçim sonuçları

02 Adıyaman Yerel seçim sonuçları

03 Afyon Yerel seçim sonuçları

04 Ağrı Yerel seçim sonuçları

05 Amasya Yerel seçim sonuçları

06 Ankara Yerel seçim sonuçları

07 Antalya Yerel seçim sonuçları

08 Artvin Yerel seçim sonuçları

09 Aydın Yerel seçim sonuçları

10 Balıkesir Yerel seçim sonuçları

11 Bilecik Yerel seçim sonuçları

12 Bingöl Yerel seçim sonuçları

13 Bitlis Yerel seçim sonuçları

14 Bolu Yerel seçim sonuçları

15 Burdur Yerel seçim sonuçları

16 Bursa Yerel seçim sonuçları

17 Çanakkale Yerel seçim sonuçları

18 Çankırı Yerel seçim sonuçları

19 Çorum Yerel seçim sonuçları

20 Denizli Yerel seçim sonuçları

21 Diyarbakır Yerel seçim sonuçları

22 Edirne Yerel seçim sonuçları

23 Elazığ Yerel seçim sonuçları

24 Erzincan Yerel seçim sonuçları

25 Erzurum Yerel seçim sonuçları

26 Eskişehir Yerel seçim sonuçları

27 Gaziantep Yerel seçim sonuçları

28 Giresun Yerel seçim sonuçları

29 Gümüşhane Yerel seçim sonuçları

30 Hakkari Yerel seçim sonuçları

31 Hatay Yerel seçim sonuçları

32 Isparta Yerel seçim sonuçları

33 İçel (Mersin) Yerel seçim sonuçları

34 İstanbul Yerel seçim sonuçları

35 İzmir Yerel seçim sonuçları

36 Kars Yerel seçim sonuçları

37 Kastamonu Yerel seçim sonuçları

38 Kayseri Yerel seçim sonuçları

39 Kırklareli Yerel seçim sonuçları

40 Kırşehir Yerel seçim sonuçları

41 Kocaeli Yerel seçim sonuçları

42 Konya Yerel seçim sonuçları

43 Kütahya Yerel seçim sonuçları

44 Malatya Yerel seçim sonuçları

45 Manisa Yerel seçim sonuçları

46 Kahramanmaraş Yerel seçim sonuçları

47 Mardin Yerel seçim sonuçları

48 Muğla Yerel seçim sonuçları

49 Muş Yerel seçim sonuçları

50 Nevşehir Yerel seçim sonuçları

51 Niğde Yerel seçim sonuçları

52 Ordu Yerel seçim sonuçları

53 Rize Yerel seçim sonuçları

54 Sakarya Yerel seçim sonuçları

55 Samsun Yerel seçim sonuçları

56 Siirt Yerel seçim sonuçları

57 Sinop Yerel seçim sonuçları

58 Sivas Yerel seçim sonuçları

59 Tekirdağ Yerel seçim sonuçları

60 Tokat Yerel seçim sonuçları

61 Trabzon Yerel seçim sonuçları

62 Tunceli Yerel seçim sonuçları

63 Şanlıurfa Yerel seçim sonuçları

64 Uşak Yerel seçim sonuçları

65 Van Yerel seçim sonuçları

66 Yozgat Yerel seçim sonuçları

67 Zonguldak Yerel seçim sonuçları

68 Aksaray Yerel seçim sonuçları

69 Bayburt Yerel seçim sonuçları

70 Karaman Yerel seçim sonuçları

71 Kırıkkale Yerel seçim sonuçları

72 Batman Yerel seçim sonuçları

73 Şırnak Yerel seçim sonuçları

74 Bartın Yerel seçim sonuçları

75 Ardahan Yerel seçim sonuçları

76 Iğdır Yerel seçim sonuçları

77 Yalova Yerel seçim sonuçları

78 Karabük Yerel seçim sonuçları

79 Kilis Yerel seçim sonuçları

80 Osmaniye Yerel seçim sonuçları

81 Düzce Yerel seçim sonuçları

81 İl ve ilçe yerel seçim sonuçları için aktif olan ile tıklayarak rahatlıkla yerel seçim 2019 sonuçları öğrenebilirsiniz. Yerel seçim sonuçları 31 Mart 2019 tarihinde açıklanacaktır.YSK'nın resmi sonuçları açıklaması ise bir sonraki bulacağı için YSK seçim yasaklarını kaldırması ile birlikte 31 Mart Yerel Seçim sonuçları il il belediye seçim sonuçları için haberimizden sorgulama yapabilirsiniz.YEREL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN SON DAKİKA BİLGİLERİ

Türkiye'de 2019 yılında gerçekleştirilecek yerel seçimlerin 31 Mart 2019 tarihinde Pazar günü yapılacağı açıklanmıştı. Eğer erken seçim seçeneği devreye girmezse milyonlarca vatandaş bir kez daha 31 Mart tarihinde sandığa gidecek.

YEREL SEÇİMLER KAÇ YILDA BİR YAPILIR? NE ZAMAN YAPILIR

Türkiye siyasi tarihinde genel seçimlerin olduğu kadar yerel seçimlerinde önemi büyüktür. Özellikle "İstanbul'u yöneten Türkiye'yi yönetir" sözüyle ifade edilen bu anlayış Türkiye'nin 81 ilinde hakimdir. Genel idarenin tabanda hissedilmesi için aracı rol üstlenen ve yerelin geleneklerini yönetime taşıyan yerel yönetimler bu nedenle oldukça merkezi bir rol üstlenir. 

Türkiye'de yerel seçimler 5 (beş) yılda bir yapılmaktadır. Türkiye siyasi tarihinde gerçekleştirilen son yerel seçim 2014 yılında yapılmıştır. Kolay bir matematik yaparsak bir sonraki yerel seçimlerin 2019 yılında yapılacağını söyleyebiliriz. 2019 yerel seçimlerinde oy kullanma noktalarında sandık kurulacak. Yüksek Seçim Kurulunun koordinasyonunda vatandaş sandığa gidecek. Böylece vatandaşın isteği sandığa yansıyacak ve yerel yöneticiler iş başına gelecek. 24 Haziran 2018 seçimlerinin de geride kaldığı andan itibaren 2019 yılında gerçekleştirilecek yerel seçimler kritik önem taşımaya başladı. Ve siyasiler, siyasi partiler şimdiden yerel seçim hazırlıklarına başladı.

YEREL SEÇİMDE KİMLER SEÇİLİR? NE YAPILIR

Büyükşehir belediye başkanları, il belediye başkanları, ilçe belediye başkanları, belde belediye başkanları, mahalle ve köy muhtarları ile il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri.. İşte bu kritik görevlere gelecek her yönetici yerel seçimler vasıtasıyla seçilir.  En küçük yönetimden en büyük yönetime kadar binlerce yönetici yerel seçimler sayesinde iş başına gelir. Birkaç kişinin yaşadığı bölgeden yüz binlerce kişinin yaşadığı şehirlere kadar her noktada yönetici seçimi yerel seçimler ile yapılmaktadır.

Yerel seçimler için 1 aydan kısa bir süre kaldı. 31 Mart 2019 günü gerçekleştirilecek olan seçimlerle oy kullanacaklar seçmenler ise oy kullanacakları sandıkları araştırmaya devam ediyor. Peki, sandık sorgulamanasıl yapılır ve oy kullanma işlemleri öncesinde sandık bilgileri nasıl elde edilir?

İlk olarak YSK’nın resmi internet adresi üzerinde yer alan ‘sandık sorgulama’ özelliğini kullanan seçmenler oy kullanacakları yeri öğrenebilecek. Sorgulama yapmadan önce üst sekmede yer alan nüfus cüzdanı ve T.C kimlik kartı seçeneklerinden birisinin tercih edilmesi gerekiyor.

YSK SANDIK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

SEÇMEN SORGULAMADA İKİNCİ YÖNTEM MOBİL UYGULAMA

e-Devlet ve benzeri mobil uygulamaların yaygınlaşmasının ardından devlet kapısında yapılan işlemler mobile taşınmış ve bürokraside hız kazanılmıştı. Bu hıza destek veren kurumlardan biri olan Yüksek Seçim Kurulu da seçmen sorgulama işlemleri için kullanıcılara 3 farklı seçenek sunmuştu. Bu seçeneklerden birisi olan mobil uygulama ile seçmenler gerekli bilgileri girerek oy verecekleri yerleri öğrenebiliyor.

E DEVLET SANDIK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

‘NEREDE OY KULLANACAĞIM’ ÖZELLİĞİ E-DEVLET’TE!

Oy kullanma işlemi öncesinde seçmenlerin oy verme işlemleri hakkında bilgileri elde edebileceği yerler arasında geçtiğimiz dönemde e-devlet de eklenmişti. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde oy kullanacak kişiler e-devlet üzerinden kullanıcı adı ve şifrelerini girerek sorgulama yapabilecek. 

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, oyunu Tuzla'da kullandı. Oy kullandıktan sonra gazetecilere konuşan Yıldırım, torunlarıyla ilgili yaptığı espri herkesi güldürdü.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım oyunu kullanmak için Tuzla'daki konutundan saat 11.25'de  Aydınlı Mahallesi Emlak Konut Cemil Meriç İlkokulu ve Ortaokuluna geldi.

Okul bahçesinde vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanan Yıldırım, onlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi.

Torunları Ali Köylübay ve Elif Köylübay ile "1049" numaralı sandığın bulunduğu sınıfa giren Yıldırım,  sandık görevlileriyle tek tek tokalaştı. Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, gerekli kontrolün yapılması için kimliklerini sandık görevlilerine verdi.

Eşinin ardından oy pusulası ile zarfı alıp imzasını atan Yıldırım, kabine geçerek oyunu kullandı.

Sandık görevlilerine başarı dileyen Yıldırım, "Hayırlı, uğurlu olsun" diyerek zarfı torunu Ali Köylübay ile  sandığa attı. 

Yıldırım'ın oy kullandığı "1049" numaralı sandıkta 337 vatandaş ile 5 sandık görevlisi vatandaşlık görevini yerine getirecek.

Eşi Semiha Yıldırım ve iki torunuyla Tuzla Aydınlı Emlak Konut Cemil Meriç İlk ve Ortaokulunda oyunu kullanan Yıldırım, burada basın mensuplarına açıklama yaptı.

İstanbul'da, Türkiye'nin 80 vilayetinde, ilçelerde, beldelerde, köylerde ve mahallelerde yerel seçimlerin yapıldığını ifade eden Yıldırım, "Seçime oldukça yoğun bir ilgi olduğunu görüyoruz. Seçimler demokrasinin bayramıdır. Bugün gelecek 5 yıl için yerel yöneticilerimizi seçeceğiz." diye konuştu.

Hem Tuzla Belediye Başkanı, meclis üyeleri ve mahallenin muhtarı hem de Büyükşehir Belediye Başkanı adayı için oy kullandıklarını dile getiren Yıldırım, seçimlerin İstanbul ve 39 ilçe için hayırlı, uğurlu olmasını dileyerek, "Seçimlerin kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin, ortak geleceğimiz, İstanbul için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

Torunları kurayla belirledik

Sorular üzerine Yıldırım, torunlarının bu güzel günde kendilerini yalnız bırakmadığını belirterek, 6 torunu olduğunu, 2'sinin kura ile belirlenerek kendilerine eşlik ettiği esprisini yaptı.

Bir gazetecinin "Kapıdan girerken küçük bir çocuk yanınıza yaklaşarak, oy istedi." şeklindeki sözleri üzerine Yıldırım, "Gayet doğal bir şey. Bizimkiler de dedesine oy istiyorlar." dedi.

Seçim çalışmalarının iyi geçtiğini, renkli ve keyifli bir kampanya yürüttüğünü vurgulayan Yıldırım, İstanbul'u bir baştan bir başa en az iki kez turladığını, vatandaşlarla bir araya geldiğini, çok güzel anılar yaşadığını, sohbetler yaptığını söyledi. Vatandaşlardan İstanbul'u dinlediğini belirten Yıldırım, "Şimdi artık çalışma zamanı. İstanbul için hizmet üretme, proje gerçekleştirme zamanı." şeklinde konuştu.

Youtube kanalından seçim sonuçlarının paylaşılıp paylaşılmayacağına ilişkin soru üzerine Yıldırım, "Seçim sonuçları hayırlısıyla belli olsun. Bizim kanalı izlemeye devam edin." dedi.

Evden ve ofisten takip edecek

Yıldırım, soru üzerine seçimi evinden ve ofisten takip edeceğini söyledi.

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, her seçimin bir demokrasi sınavı olduğunu belirterek, "Bugün de herkesin bu sınavdan başarıyla geçeceğine inanıyorum." dedi.

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, eşi Neptün Soyer ve kızı Duygu Soyer ile oyunu kullanmak için Sığacık 80.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu'na geldi.

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Soyer, seçim çalışmalarının güzel ve tatlı bir telaş olduğunu vurguladı. 

Soyer, "Tabii fragman bitti, film başlıyor. Bundan sonrası daha çok daha yoğun olacak. Her seçim bir demokrasi sınavıdır. Bugün de herkesin bu sınavdan başarıyla geçeceğine inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum." diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eşi Rana Selçuk ile Mehmet İçkale Ortaokulunda 2270 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sabah erken saatlerde eşi Rana Selçuk ile oy kullanacağı Mehmet İçkale Ortaokuluna geldi.

Burada vatandaşlar ve sandık görevlileri ile selamlaşan Selçuk, oy kullanacağı 2270 numaralı sandığa giderek kendisine verilen oy pusulası ve mühürle oyunu kullandı.

Selçuk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, mahalli seçimlerin ülke için hayırlı olmasını dileyerek, "Demokrasimizin gelişmesi için ve bu süreçte halkımızın oylarını rahatlıkla kullanarak kendi görüşlerini ifade edebilmesi için güzel bir fırsat. Bu bir millet ödevi. Tıpkı eğitimde olduğu gibi seçimlerde oy kullanmak bir millet ödevidir. Ben bütün halkımızı oy vermeye davet ediyorum ve bu seçimlerin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu.

CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu oyunu kullandı. İmamoğlu, yabancı basın ile ulusal basının kendisine yönelik ilgisiyle ilgili soruya "Erken kutlama yapıyorlar herhalde ne diyelim. Hayırlısı olsun" diye yanıt verdi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, bugünün final günü olduğunu belirterek, "Aslında bir yönden de yeni bir başlangıç günü. Umut ediyorum tüm İstanbul, en yoğun şekilde oy kullanır." dedi.

İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Mehmet Selim İmamoğlu ile oyunu kullanmak için Beylikdüzü'ndeki Haldun Taner İlkokulu'na geldi.

Vatandaşlarla sırasını bekleyen İmamoğlu daha sonra ailesiyle birlikte 1382 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Buradaki vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İmamoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yerel seçimin İstanbul için hayırlı olmasını diledi.

İstanbul için çok güzel bir netice olacağını umut ettiğini dile getiren İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Beş yıl boyunca hem İstanbul'un hem de Türkiye'nin bütün kentlerinin güzel bir yönetimle buluşmasını, herkesin kucaklandığı, mutlu, huzurlu ve milletçe keyif aldığımız şehirlerin olmasını ve başta bütün bunların İstanbul'da yaşanmasını diliyorum. Umuyorum İstanbul en yoğun katılımlı oyu kullansın. Umut ediyorum günün sonunda bir kişinin bile burnu kanamadan, sıhhatli, sağlıklı, güvenli, huzurlu bir seçim günü yaşayalım."

İmamoğlu, okuldan ayrılırken de kendisine mikrofon uzatan basın mensuplarına seçime ilişkin değerlendirmede bulunarak, "Mutluyum, güzel bir kampanya dönemi geçti. Keyifli, mutlu, huzurlu kendi açımızdan tek bir olumsuz cümle kurmadan insanlara umut vererek, şehri anlatarak, İstanbul'un neler beklediğini yine İstanbulluya hissettirerek olağanüstü 102 gün... Dolayısıyla çok mutluyum, böyle bir süreci yaşatmaktan çok onur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Bugünün, final günü olduğunu ifade eden İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Aslında bir yönden de yeni bir başlangıç günü. Umut ediyorum tüm İstanbul, en yoğun şekilde oy kullanır. Geleceği olan 5 yılın, en düzgün şekilde yönetileceğine olan kararlılığını göstereceği yer sandık. Bizim kararlılığımız belli. Hem yönetmeye hem de 5 yılın daha iyi geçmesi yönünde hazırlığımıza inanarak güvenerek... Günün sonunda kimsenin burnu kanamasın, sandıklardan atılan oyların aynı şekilde sayıldığı neticeye dönüştüğü, tüm tereddütlerin ortadan kalktığı ve inşallah bütün Türkiye'de aynı şekilde geçsin. Türkiye ve İstanbulumuz için hayırlı uğurlu olsun."

"Erken kutlama yapıyorlar herhalde"

Yabancı basın ile ulusal basının ilgisine yönelik görüşü sorulan İmamoğlu, da "Erken kutlama yapıyorlar herhalde ne diyelim. Hayırlısı olsun. İstanbul dünya kenti. İstanbul'u takip etmeleri çok doğal, bundan sonra İstanbul'u gün gün takip edeceklerini düşünüyorum. İstanbul daha fazla ilgiye muhtaç." diye konuştu. 

Seçimleri Seyrantepe'de takip edecek

Seçimleri partisinin Seyrantepe'deki bilgi işlem merkezinden takip edeceğini belirten İmamoğlu, tüm gününü orada geçireceğini, her anında hem basını hem İstanbul'u bilgilendireceğini aktardı. 

Sandık güvenliği konusunda her şeyin hazır olduğunu dile getiren İmamoğlu, "Bugün on binlerce insan görev yapıyor. Vatandaşımıza, görevli arkadaşlarımıza, kurduğumuz merkezin alt yapısına güveniyoruz. Neticede biz de orada olacağız. En ufak bir aksilik olmadan her oya sahip çıkarak günün neticelerini paylaşıyor olacağım." diye konuştu.

Oğlu Mehmet Selim İmamoğlu da, "Kazanacağına da inanıyorum. Umuyorum güzel bir gün olur. Demokratik, adaletli ve güvenilir bir seçim olur. Hayırlısı olsun İstanbul için." dedi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde oyunu Beylerbeyi Hacı Sabancı Anadolu Lisesi'nde kullandı. Akşener sandıktan "İyi bir sonuç çıkacak" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart mahalli idareler genel seçimleri için oy kullanacağı Beylerbeyi'ndeki Hacı Sabancı Anadolu Lisesine geldi.

Okul bahçesinde partililer tarafından karşılanan Akşener, "2132" numaralı sandığın bulunduğu sınıfa girerek, sandık görevlileriyle ve CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kılıç ile selamlaştı. 

Gerekli kontrollerin yapılması için kimliğini sandık görevlilerine verdikten sonra oy pusulası ile zarfını alan Akşener, kabine geçerek oyunu kullandı. 

Meral Akşener, gazetecilere yaptığı açıklamada, uzunca ve hareketli bir seçim kampanyası dönemi geçirdiklerini söyledi. 

Bütün adaylara başarılar dileyen Akşener, "Bu seçimin Türkiye'ye hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum. Türkiye iyi olacak. Üsküdar iyi olacak inşallah, İstanbul iyi olacak." diye konuştu.  

Ankara'dan takip edecek

Bir gazetecinin "Seçim sonuçlarını nerede takip edeceksiniz?" sorusu üzerine Akşener, "Ankara'da. Şimdi, buradan Ankara'ya gidiyorum. Genel merkezde." dedi. 

Akşener, "Sandıktan sizce ne çıkar?" sorusuna ise "İyi bir sonuç çıkacak." yanıtını verdi. 
Cem Yılmaz oyunu kullandı, espriyi patlattıBeşiktaş Lütfi Banat İlkokulu’nda sandıkların açılmasıyla oyunu kullanan ünlü komedyen Cem Yılmaz, kendisini görüntüleyen kameralara ‘Biz kazanacağız’ diye takılarak okuldan ayrıldı.
Cem Yılmaz oyunu kullandı, espriyi patlattı - Sayfa 1

31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında sabah saat 08.00 itibariyle sandıklar oy kullanımına açıldı. Vatandaşların yanı sıra ünlü isimler de sandık başına gelerek oy kullanmaya başladı. 

16

Cem Yılmaz oyunu kullandı, espriyi patlattı - Sayfa 2

Ünlü komedyen Cem Yılmaz da oyunu erken kullanmayı tercih eden ünlülerden biri oldu. Sandıklar açıldıktan yaklaşık bir saat sonra 09.00 sıralarında oy kullanmayan gelen Cem Yılmaz, okula girişinde bir vatandaşın, ‘Cem Bey sizi çok seviyoruz’ demesi üzerine, ‘Siz’ diye karşılık vermesi keyifli anlar yaşattı. 

26

Cem Yılmaz oyunu kullandı, espriyi patlattı - Sayfa 3

1254 nolu sandığın başına gelen Yılmaz, seçmen pusulasını aldıktan sonra sandık görevlisinin cep telefonu hatırlatması üzerine, geri dönerek, ‘Söz verdim, telefonuma çekecektim’ esprisiyle telefonunu görevlilere teslim etti. 

36

Cem Yılmaz oyunu kullandı, espriyi patlattı - Sayfa 4

Oyunu kullandıktan sonra sandık başına gelen Cem Yılmaz'ın kendisini bekleyen muhabirlerin mikrofonuna eğilerek, ‘Biz kazanacağız’ diyerek espri yapması sınıfta gülüşmelere neden oldu. Oyunu kullandıktan sonra bir muhabirin, ‘İçeride biraz uzun kaldınız’ sözü üzerine, ikinci espriyi patlatan Cem Yılmaz, ‘Kararsızlar, onları düşündüm hep, bir dahaki seçimde görüşmek üzere’ diyerek okuldan ayrıldı


Yorumlar