Anasayfa /  Spor

Formula 1 yeniden Türkiye'ye geliyor

Formula 1, yaptığı açıklama ile Türkiye'nin 2021 F1 takviminde Kanada Grand Prix'sinin yerini alarak spora gireceğini resmen açıkladı.

Abone ol
Abone ol 28 Nisan 2021 19:11

11-13 Haziran tarihleri arasında Formula 1'e ev sahipliği yapması planlanan Kanada Grand Prix'si arka arkaya ikinci kez iptal edildi. Formula 1, o tarihler için İstanbul Park'la anlaştı.

Formula 1, 11-13 Haziran tarihleri arasında yeniden Türkiye'ye gelecek. Türkiye, 6 Haziran'da Bakü yarışı gerçekleştirileceği için Montreal'in yerini alma konusunda en ideal adaydı ve beklendiği üzere Formula 1'in tercihi Türkiye oldu.

Formula 1'den yapılan açıklamada; Kanada'da devam eden kısıtlamalar ve 14 günlük karantina kuralı yarışın iptal edilmesine neden oldu.

Formula 1 CEO'su Stefano Domenicali, "Bu sezon Kanada'ya gidemeyecek olmak büyük hayal kırıklığına neden olsa da geçen sezonki inanılmaz yarıştan sonra Türkiye'nin yeniden takvime gireceğini açıklamaktan büyük heyecan duyuyorum. Tüm taraftarlarımızın sezonun dramatik başlangıcından ötürü heyecanlı olduğunu biliyorum. Türkiye, harika mücadelelerin olduğu harika bir pist. Son haftalardaki tüm çabalarından ötürü Kanada'daki organizatörlere ve yetkililerle teşekkür etmeliyim. Fakat seyahatle ilgi durum planlarımızı imkansız hale getirdi" derken; Türkiye yetkililerine ve organizatöre yarışa ev sahipliği yapmak adına gösterdiği ilgiden ötürü teşekkür etti.

Türkiye Grand Prix'sinin seyircili mi yoksa seyircisiz mi yapılacağı henüz bilinmiyor. Bununla ilgili kararın ilerleyen süreçte verilmesi bekleniyor.

Etiketler Formula 1 Türkiye
Yorumlar