Anasayfa /  Kültür sanat /  Sinema

Film full Ayla filmi full tek parça izle - Ayla filmi Sinema filmi izle

Ayla filmi full tek parça izle - Ayla filmi Sinema filmi izle. Fox tv'de ekrana gelen Ayla filmi yürekleri burktu. İşte gerçek bir hikaye olan Ayla filmi hakkında merak ettikleriniz.

Abone ol
Abone ol 20 Mayıs 2019 12:31

Ayla filmi full tek parça izle - Ayla filmi Sinema filmi izle. Fox tv'de ekrana gelen Ayla filmi yürekleri burktu. İşte gerçek bir hikaye olan Ayla filmi hakkında merak ettikleriniz. 

Ayla filminin oyuncuları kimdir? Ayla filmi nerede çekildi? İşte filmin oyuncu konusu…

Ayla, yayınlandığı dönemde sinemaya damga vuran bir yapım olarak dikkatleri üstüne çekti. Kore Savaşı'nda yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan Ayla’nın başrollerini İsmail Hacıoğlu ve Lee Kyung Jin üstleniyor. Peki, Ayla filmi nerede çekildi, oyuncu kadrosunda kimler var?

2017 çıkışlı Türkiye ve Güney Kore ortak yapımı sinema filmi olan Ayla, 5.5 milyon izleme ile sinemada adını en çok izlenenler arasına yazdırmayı başarmıştı. 1950 yılında başlayan Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikâyeden uyarlanan filmin çekimlerine 2016 yılında başlandı. Çekimler Türkiye’de ve Güney Kore’de gerçekleştirildi. İşte Ayla filmi hakkında merak edilenler…

AYLA FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Ayla filminin çekimleri Tarsus’ta yapıldı. Tarsus’un bazı tarihi binaları da Ayla filminin çekimlerinde kullanıldı.

AYLA FİLMİNİN KONUSU NE?

1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore'ye saldırdığında Birleşmiş Milletler'in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore'ye bir tugay gönderir. Her şey gönderilen tugayın içindeki askerlerden birisi olan Süleyman Astsubay'ın gece savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulmasıyla başlar.

Sıra 5 yaşındaki küçük kıza isim vermeye gelince Süleyman Astsubay “ay gibi yüzü var zaten ay ışığında bulduk” diyerek Ayla ismini verir. 15 ay boyunca Ayla'nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay'ın artık Türkiye'ye dönmesi gerekmektedir. Devamında üst düzey kişilerin devreye girmesi ile Ayla Kore'deki Türk askeri misyonunca kurulmuş Ankara Okulu'na başlar.

Ayla'yı bırakıp gitmek istemeyen Süleyman Astsubay onu Türkiye'ye götürmek için birçok yolu dener fakat bir türlü Güney Kore yasalarını aşıp Ayla'yı Türkiye'ye dönerken yanına alamaz. Savaş günlerini geride bıraktıktan 60 yıl sonra Ayla ve Süleyman Dilbirliği Güney Kore'de, Ankara Parkı'nda tekrar bir araya gelirler.

AYLA FİLMİNİN OYUNCU KADROSU

Ayla filmin başrollerini İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Çetin Tekindor, Lee Kyung-Jin, Ali Atay ve Murat Yıldırım paylaşmaktadır.

İsmail Hacıoğlu – Süleyman astsubay/ Süleyman Dilbirliği (1950)

Çetin Tekindor – Süleyman astsubay (2010)

Kim Seol – Ayla (1950)

Lee Kyung-Jin – Ayla (2010)

Ali Atay – Ali astsubay

Taner Birsel – Binbaşı Fuat

Mehmet Esen – Albay Celal

Murat Yıldırım – Üsteğmen Mesut

Erkan Petekkaya – Binbaşı İskenderun

Eric Roberts – Binbaşı General Coulter

Kim Byoungsoon – Güney Kore Generali

Altan Erkekli – Hüseyin Dilbirliği

Cade Carradine – Yüzbaşı Lorenzo Cage

Meral Çetinkaya – Nimet (2010)

Büşra Develi – Nimet (1950)

Sinem Öztürk Uslu – Gazeteci Özge

Ali Barkın – Pepe Muharrem

Burç Kümbetlioğlu – Celal

Duygu Yetiş – İclal

İlber Gürtunca – İlhan

Caner Kurtaran – Sadık

Damla Sönmez – Nuran

Kang Yeon Jeong – Ji-Min

Nilgün Kasapbaşoğlu – Ümmü Gülsüm Dilbirliği

Koray Ergün – Halit

Mine Teber – Nevsal

Esra Dermancıoğlu – Sebahat Dilbirliği

Claudia Kooij – Marilyn Monroe

Johnny Young – Teğmen Lee

Chaby Han – Sung Joon


Yorumlar