Anasayfa /  Spor

Fenerbahçe'den beIN Sports'a sert tepkii !

Fenerbahçe, yayıncı kuruluş beIN Sports’a tepki gösterdi. Fatih Karagümrük-Konyaspor mücadelesinde sanal taraftar uygulamasında Fenerbahçe’ye hakaret edilen tezahüratların kullanıldığını belirten Fenerbahçe, yayıncı kuruluşa misliyle karşılık verileceğini kamuoyuyla paylaştı.

Abone ol
Abone ol 10 Ocak 2021 20:49

Yayıncı kuruluş beIN Sports ile neredeyse tüm kulüpler arasında birtakım sorunlar mevcut. Ödemelerin geç yapılmasıyla başlayan süreç, programlarda ve maç yayınlarında sarf edilen sözlerle devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Beşiktaş kulübü ile arası açılan beIN Sports, bu sefer de Fenerbahçe camiasını kızdırdı. Fatih Karagümrük-İH Konyaspor mücadelesinde Fenerbahçe’ye hakaret edilen tezahüratları kullanan beIN Sports’a Fenerbahçe, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Her türlü ilişki düzeyinde beIN Sports’a misliyle karşılık verileceğini belirten Fenerbahçe, yayıncı kuruluştan Fenerbahçe aleyhine atılan adımların akıl almaz boyutlara getirildiğini öne sürdü.

“Hata Gibi Söylemler Fenerbahçe Camiasının Aklıyla Alay Etmektir”
Akşam saatlerinde Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamada beIN Sports’a misliyle karşılık verileceğinin altı çizildi. Hata ve benzeri söylemlerin de Fenerbahçe camiasının aklıyla alay etmek olduğunu belirten Fenerbahçe’nin yaptığı açıklama şu şekildeydi:

Bugün Fatih Karagümrük ile İttifak Holding Konyaspor arasında oynanan seyircisiz maçın yayını sırasında, ekranlara verilen seslerde Fenerbahçe’ye hakaret edilen tezahüratların yer alması tarafımızca bardağı taşıran son damla olarak kabul edilmiştir. Sezon başından bu yana; sınırını ve haddini aşan karar ve yaklaşımlarından dolayı yayıncı kuruluşu en üst düzeyde pek çok kez uyarmış ve tek beklentimizin yayıncı kuruluşa yakışan şekilde ’objektif, adil, tarafsız’ bir politika olduğunu kendilerine iletmiştik.

Bu son gündemle beraber ise, yayıncı kuruluş tarafından Fenerbahçe aleyhine atılan adımların artık kasıtlı şekilde akıl almaz boyuta getirildiği ve bu dakikadan sonra düzelmesinin kesinlikle mümkün olmayacağı netlik kazanmıştır. Bununla birlikte bu yaşanan son olay tamamen göstermiştir ki peş peşe yaşanan tüm olayları teknik bir hata vb. söylemlerle açıklamaya çalışmak Fenerbahçe camiasının aklıyla alay etmektir.

Bu doğrultuda Fenerbahçe Spor Kulübü olarak yayıncı kuruluşun ısrarlı ve kararlı bir şekilde bizzat kendi tercihi olan bu duruma karşı her türlü ilişki düzeyinde misliyle tepki vereceğimizi camiamızın ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.

beIN Sports Özür Diledi
Konuyla ilgili açıklama yapan beIN Sports, Fenerbahçe camiasından özür diledi. Sanal taraftar sesiyle ilgili inceleme başlattığını da açıklayan beIN Sports, şu ifadeleri kullandı:

COVID kısıtlamaları kapsamında tüm yayın endüstrisinde yaygın olarak kullanılan ve maçları daha keyifli hale getirmek amacıyla sunulan “Maçı seyirci ses efekti ile izleme” seçeneğini bu dönemde biz de abonelerimize sunuyoruz. Bugün oynanan Fatih Karagümrük S.K. - İttifak Holding Konyaspor maçının fonunda kullanılan ses efektlerinde Fenerbahçe kulübü aleyhine tamamen uygunsuz bir tezahürat duyulmuştur.

Fark edilmeden yanlışlıkla yayınlanan ve hemen kaldırılan bu tezahürattan dolayı tüm Fenerbahçe camiasından içtenlikle özür dileriz. İlgili tezahüratın derhal sistemden çıkarılarak gerekli önlemlerin hızla alınacağını, ayrıca yayınlarımızda kullanılan tüm ses efektlerinin uygunluğuna dair detaylı bir incelemenin de başlatıldığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Yorumlar