Anasayfa /  Foto Galeri

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde olay! İşte Spor yazarlarının görüşleri...

Beşiktaş, Süper Lig'in 10. haftasında Fenerbahçe'yi 4-3 mağlup ederek sarı-lacivertlileri deplasmanda 15 yıl sonra yine aynı skorla mağlup etti. Spor yazarları hem sarı-lacivertlilerin hem de siyah-beyazlıların performansını yorumladı. İşte yazarların Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin yazar yorumları

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde olay! İşte Spor yazarlarının görüşleri... - Sayfa 1

ŞANSAL BÜYÜKA: SERGEN YALÇIN DERS VERDİ

Fenerbahçe’nin atakları ise ilkel futboldan örneklerle doluydu. Yavaş, hatta yürüyerek, yan ve geri pas yaparak, rakip savunmanın kapanmasına izin tanıyarak... Beşiktaş orta alanında Atiba, Mensah, Souza iki yönlü son derece etkili oynarken, Fenerbahçe orta alanı “yok” hükmündeydi. Hele Sosa... Adı Sosa olmasa, Fenerbahçe’de bu haliyle oynama şansı sıfır... Anlamadığım şu; Serdar Aziz oturuyor, 

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde olay! İşte Spor yazarlarının görüşleri... - Sayfa 2

Fenerbahçe’de oynayamayacağı belli olan Lemos oynuyor. Hadi Lemos’la başladın, görüyorsun, değiştirsene... Olmaz, inadım inat... Fenerbahçe, ilkel bir futbol, berbat bir takım ve çok feci hoca hataları izledik. Bu yanlışların faturası kesilir. Yönetim kesmese bile, taraftar keser."

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde olay! İşte Spor yazarlarının görüşleri... - Sayfa 3

"Dersimiz futbol... Futbol nasıl oynanır, savunma nasıl yapılır, hızlı hücuma nasıl çıkılır, gol nasıl atılır? Dersi veren: Beşiktaş... Dinleyen ve izleyen Fenerbahçe... Dersimiz hocalık... Bir büyük takım, bir derbiye nasıl hazırlanır, rakibini nasıl analiz eder, nasıl bir on birle çıkar? Dersi veren: Sergen Yalçın... İzleyen Erol Bulut... Beşiktaş takımıyla, Beşiktaş hocasıyla Fenerbahçe’ye resmen futbol dersi verdi. Oysa daha geniş kadrosu olan, sakatlıktan ve salgından daha az yıpranan Fenerbahçe’ydi. Buna rağmen anasının ak sütü gibi, hakkıyla kazanan Beşiktaş oldu. Düşünün, Beşiktaş’ın kalecisi yoktu"

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde olay! İşte Spor yazarlarının görüşleri... - Sayfa 4

"Geri dörtlüsünün üç oyuncusu yoktu. Eksikliğini hissetti mi, hayır... Oynayanlar, oynamayanları asla aratmadı. Hele Beşiktaş’ın hücuma çıkışları... Beşiktaş, Avrupa’nın elit takımları gibi mükemmel ve kusursuz hücuma çıktı. Hızlı, çabuk, ayağa ve rakip savunmanın arka alanlarına topu atarak ve deparlarını kullanarak." (Milliyet)