Anasayfa /  Spor /  Fenerbahçe

Fenerbahçe, Abdullah Avcı ile mi anlaştı?

Fenerbahçe'de kötü geçen sezonda son çare olarak göreve getirilen Ersun Yanal'ın performansı da sarı lacivertli ekibi memnun etmedi. Kulüp olası bir hoca değişikliği için ligin bitmesini ve kalan 5 haftayı bekleyecek. Olası bir hoca değişikliğinde ise ilk adayın Abdullah Avcı olacağı belirtiliyor.

Abone ol
Abone ol 28 Nisan 2019 00:44

Deneyimli hoca ile yola devam edileceği açıklansa da sonuçların bir türlü beklenildiği gibi gelmemesi, Başkan Ali Koç'u rahatsız etti. Başkan ve yönetim, Yanal ile ilgili kararını oynanacak son beş lig maçının ardından verecek. Bu maçların en önemlisi bugünkü Trabzonspor karşılaşması olacak.

Yanal ile yolların ayrılması durumunda ise en güçlü aday Abdullah Avcı... Medipol Başakşehir ile şampiyonluk mücadelesi veren deneyimli teknik adam aldığı prensip kararı gereği hiçbir kulüple son dönemde transfer görüşmesi yapmıyor. Bu nedenle sarı-lacivertli kulüple yakın zamanda yüz yüze bir görüşmesi olmadı. Ancak Yanal'dan önce sarı-lacivertlilerin deneyimli teknik adamla teması söz konusuydu. Bu çerçevede Erwin Koeman ile yola devam edip yeni sezona Abdullah Avcı ile başlama planı yapılmıştı. Hatta öncesinde Avcı ile bir dizi görüşme gerçekleşmiş, tecrübeli çalıştırıcı da buna sıcak bakmıştı.

AVCI İLE GÖRÜŞÜLÜRKEN TARAFTAR YÜZÜNDEN YANAL GETİRİLDİ

Milliyet'te yer alan habere göre; Fenerbahçe Yönetimi saha sonuçları kötü gidince, taraftarın da baskısıyla Ersun Yanal'ı getirmek zorunda kaldı. Eğer sonuçlar son beş maçta toparlanamazsa Yanal defteri kapanacak ve Koeman dönemindeki önceki planın hayata geçmesi için çalışılacak. Yanal giderse ilk hedef Avcı olacak.


Yorumlar