Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Fazıl Say, Nagehan Alçı'ya çok sert çıktı!

Ünlü Piyanist Fazıl Say, Nagehan Alçı'nın kendisiyle ilgili köşe yazısına çok sert bir şekilde yanıt verdi: "Senin bineceğin tek otobüs cezaevine giden otobüs olmalı. Ekrem’i de aday maday yaptırtmıyorum" dedi.

Abone ol
Abone ol 14 Ağustos 2022 18:51

Besteci ve piyanist Fazıl Say'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın sorularını yanıtlamasına tepki göstermesiyle başlayan polemik devam ediyor. 

9 Ağustos'ta yayınlanan röportajı eleştiren Fazıl Say, "Ya Nagehan ve eşinin mağdur ettiği Atatürkçüler, demokratlar, çağdaş insanlar ne olacak? Evleri basılanlar? Hasta yatağından alınanlar? Bu ülkeyi savunan bizler çok mu keyif aldık mahkemelerde falan sürünürken? Bu yüzden pişmanım, hayal kırıklığım büyük. Sadece ben değil, çoğumuz. CHP, İmamoğlu’nu aday filan asla göstermemeli. Alay mı ediliyor bizlerle? Kimin üstüne yürümek bu? Onu avucunda taşıyan, koruyan, İstanbul’u kazanmasında en büyük desteği veren kitlelere de kurumlara da partilere de resmen saygısızlık bu" ifadelerini kullanmıştı.

Say'ın eleştirisine 11 Ağustos'ta köşesinde yanıt veren Nagehan Alçı, "Fazıl Say işte politik ve entelektüel açıdan bu kadar şuursuz bir insan. Başarılı bir piyanist olması ayrı, bu yazdıkları ancak ortaokul seviyesinde trollerin yazdıklarıyla kıyaslanabilir" demişti.

'EKREM'İ DE ADAY MADAY YAPTIRTMIYORUM'
Say ise Alçı'nın sosyal medyadaki paylaşımına yanıt vererek, "Yok röportajdı, yok otobüsdü. Geç bunları. Senin bineceğin tek otobüs cezaevine giden otobüs olmalı. 15 yıldır apaydınlık insanların hayatına kastettin 'algı' yöntemiyle! Ekrem’i de aday maday yaptırtmıyorum! Bu yüzden!" diye yanıt verdi.

Yorumlar