Anasayfa /  Foto Galeri

Fatih Altaylı'nın 'köprülere yüzde 100 zam' iddiasını yalanladı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın köprülere yüzde 100 zam yapıldığına ilişkin iddiasını Karayolları Genel Müdürlüğü yalanladı.

Fatih Altaylı'nın 'köprülere yüzde 100 zam' iddiasını yalanladı - Sayfa 1

Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın köşesinde ''Köprülere yüzde 100 zam gelmiş ama gizlice'' başlığı ile gündeme getirdiği köprü geçişlerinde her iki yönde ücret alındığına ilişkin iddia yalanlandı.

Fatih Altaylı'nın 'köprülere yüzde 100 zam' iddiasını yalanladı - Sayfa 2

Bir hekim okurunun aracına ilişkin HGS dökümanını köşesinde paylaşarak, İstanbul'daki boğaz köprü geçişlerinde iki yönden de ücret aldığını öne süren Altaylı, Karayolları Genel Müdürlüğü'nü de yalancılıkla suçlayıp köprü geçişlerinde kimseye duyurulmadan gizlice yüzde 100 zam yapıldığını öne sürmüştü.

Fatih Altaylı'nın 'köprülere yüzde 100 zam' iddiasını yalanladı - Sayfa 3

AYNI ŞİRKETE AİT FARKLI ARAÇLARLA GEÇİŞ YAPILMIŞ

Konuyla ilgili incelemede bulunan Karayolları Genel Müdürlüğü ise bahse konu olan geçişlere dair verilen bilgilerin, aynı şirkete ait farklı araçlar olduğu, tek gün içerisinde birden fazla kez aynı yönde geçiş yaptıkları ve tek yön ücreti alındığının tespit edildiğini açıkladı.

Fatih Altaylı'nın 'köprülere yüzde 100 zam' iddiasını yalanladı - Sayfa 4

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçiş ücretlerinin yalnızca Avrupa - Asya yönünde geçişlerde alındığına da dikkat çeken kurum, başka bir uygulamanın ise söz konusu olamayacağının altını çizdi.