Anasayfa /  Medya

Fatih Altaylı'dan Mustafa Sarıgül'e olay benzetme

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarılgül'e partiyi kapatıp siyasetten çekilmesi tavsiyesinde bulundu. Altaylı, Mustafa Sarıgül'ü şarkıcı Ajdar ile karşılaştırdı.

Abone ol
Abone ol 05 Mart 2021 15:12

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü 'Sarıgül ve Ajdar' başlıklı yazısında, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ü 'Çikita Muz' şarkısıyla tanınan şarkıcı Ajdar ile kıyasladı.

"Kendisini gençliğinden bu yana tanıyan biri olarak Mustafa Sarıgül’e bir tavsiyem var." diyen Altaylı, "Partiyi kapatsın, kepengi indirsin. Ortalıktan çekilsin." ifadelerini kullandı.

Fatih ALTAYLI / HABERTÜRK

Sarıgül ve Ajdar

Kendisini gençliğinden bu yana tanıyan biri olarak Mustafa Sarıgül’e bir tavsiyem var.

Partiyi kapatsın, kepengi indirsin.

Ortalıktan çekilsin.

Çünkü gerçekten komik bir hale geldi, artık bir mizah unsuru oluyor.

Ormanlar yok edilerek yapılan golf sahasının önünde, son derece yapmacık bir biçimde tarıma destek sloganları atması,  kendisine beste yapan meczuplarla videolar çekip yayınlaması, post-andropoz erkekler gibi spor yaparken çekilmiş hiperaktif görüntülerini paylaşması ve estetik mağduru kadınlara benzemeye başlayan ifadesi ile artık bir siyaset değil bir komedi unsuru olmaya başladı.

Görüntüleri bir siyasi propaganda olmaktan çıkıp, bir şamata paylaşımı, bir gülmece virali olarak yayılıyor.

Gençler için bir politikacı değil, bir eğlence unsuru.

Yeni nesiller Ajdar’ı ne kadar şarkıcı olarak görüyor ve izliyorsa Sarıgül’ü de o kadar politikacı olarak görüp izliyor.

Yapmasın kendine bunu.

Eski bir "çare" olarak kalsın.

Biçare durumuna düşmesin.

Fatih Altaylı'nın yazısını okumak için TIKLAYIN

 
Yorumlar