Anasayfa /  Magazin

Fatih Altaylı'dan Berna Laçin'e aşı tepkisi

Haber Türk yazarı Fatih Altaylı, sahip olduğu basın kartı sebebiyle koronavirüs aşısı olan oyuncu Berna Laçin’e tepki gösterdi.

Abone ol
Abone ol 05 Nisan 2021 17:01

Haber Türk yazarı Fatih Altaylı, sahip olduğu basın kartı sebebiyle koronavirüs aşısı olan oyuncu Berna Laçin’e tepki gösterdi.

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Türkiye'de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı süren aşılama çalışmalarıyla ilgili olarak bir köşe yazısı kaleme aldı.

Berna Laçin'in de basın kartı sahibi olması nedeniyle aşı hakkı kazandığını hatırlatan Altaylı, "Berna Laçin. Duyarlılık abidesi. Kendine göre en ufak bir haksızlık gördüğü zaman, herkese talkın vermekten çekinmeyen, hak hukuk savunucusu. Ama lafta" dedi.

Laçin'in 50 yaşında olduğunu hatırlatan Altaylı, "Ama adalet ve hak hukuk anlayışı, kendi çıkarı, kendi menfaati kadar. Kendi lehine haksızlık olduğu zaman hak hukuk hak getire. Korona aşısını olmuş" ifadesini kullandı. Altaylı, şöyle devam etti:

"Kendinden büyükler ve kendisinden daha büyük altındaki riskli vatandaşlar aşı bekleyedursun Berna Laçin kendini korumaya almış. 50 yaşında. Haliyle sormuşlar. 'Yaşınız tutmuyor, nasıl oldunuz?' diye. O da şecaat arz ederken, sirkatin söylemiş. '212'li basın çalışanıyım' diye. Gerçekten basın çalışanı olduğu halde 212'li olmadığı için olamayan onlarca muhabire, kameramana nazire yaparcasına. Haksızca edinilmiş gazeteci kimliği ile haksızca aşı olmak.

'Bu ülke ve bu ülkenin insanları artık beni hiç şaşırtmıyor'

Ben basın çalışanıyım. O hanımefendiden 10 yaş kadar büyüğüm, ben olmadım. Berna Laçin olmuş. Ne güzel. Sözde hak hukuk savun, ama çıkarın söz konusu olunca ne hak kalsın, ne hukuk ne adalet. Peki şaşırdım mı? Tabii ki, Hayır. Enver Aysever vakasında da şaşırmamıştım. Bu ülke ve bu ülkenin insanları artık beni hiç şaşırtmıyor. İster sağda olsun, ister solda. İster önümde olsun, ister arkamda. Kızıyor muyum? Asla. Başka bir beklentim olsa kızarım. Ama beklentimi karşılıyorlar. Niye kızayım ki! Eldeki bu işte."


BERNA LAÇİN'DEN DE YANIT GELDİ

Fatih Altaylı'nın sözlerine karşılık sosyal medya hesabından açıklama yapan Berna Laçin "F. Altaylı’nın aşı olmadığı bilgisi doğru ise bir problem var demektir. Çünkü haklı ve mümkün değil. Dün benimle birlikte 48-50 yaş arası pek çok basından arkadaşım aşı oldu. ENabız’dan gelen hak ile aşı olana anlamsız şekilde saldırıldığı için aşı olduğunu söylemez insanlar artık." dedi.

SEVİLAY YILMAN FAHRETTİN ALTUN'A SESLENDİ

Habertürk Yazarı Sevilay Yılman da Berna Laçin'e basın kartı konusunda tepki gösterrken, kendisine de hala basın kartı verilmediği için Cumhurbaşkanlığı İletişim başkanı Fahrettin Altun'a seslendi.

''Yıllarını bu meslekte harcamış gazeteciler işsizlikten veya benim gibi çalışan olmasına rağmen prosedürler gereği basın kartını alamayanlar varken Berna Laçin nasıl aldı?

@fahrettinaltun

Berna Laçin’in basın kartı varmış... Birçok gazeteci arkadaşımız 212 siz ya da işsiz olduğundan basın kartı sahibi olamazken Berna Laçin ne alaka? Ele verir talkımı kendi yutar salkımı bu tiplerden gına geldi gerçekten. (Bu arada ben de hala alamadım kartımı @fahrettinaltun''

Yorumlar