Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Fatih Altaylı, AK Partili milletvekilini mahkemeye veriyor!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, karlı yollarla ilgili attığı tweeti silince AK Partili milletvekili Alpay Özalan "satılık kalem" dedi. Altaylı da Özalan'a dava açacağını söyledi ve "Kanıtla bakalım televoleci" dedi.

Abone ol
Abone ol 28 Ocak 2022 00:01

Gazeteci Fatih Altaylı, kendisine "kalemi satılık" diyen AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan'a dava açacağını duyurdu. Bilgiyi Habertürk'teki köşesinden veren Altaylı, Özalan'a "televoleci" dedi ve "Hadi gelsin kalemimi sattığım kanıtlasın bakalım" ifadelerini kullandı.

Altaylı dün akşam kar yağışı sırasında İstanbul Beşiktaş'taki Barbaros Bulvarı için “Buraya tuzlama yapılmalı” diye bir tweet attı. Daha sonra tweeti silen Altaylı "Maksadım yetkilileri uyarmaktı. Sonra aşağıda tuzlama aracını görünce tweet'i sildim" dedi.

AK Partili Özalan, Altaylı tweetini silince "Yaptığı paylaşımla farkında olmadan CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun beceriksizliğini ifşa eden Fatih Altaylı, korkup paylaşımını sildi. Sonra da kendisini eleştirenlere hakaret etti. Kalemi satılık olanın, paylaşımları da satılık olur! "Yaz" derler yazar, "sil" derler siler!" paylaşımını yaptı.

Özalan'a yanıt veren Altaylı, tweeti silince tepki gördüğünü ve 'troll saldırısına' maruz kaldığını ifade etti. Daha önce pek çok tweetini sildiğini hatırlatan Altaylı, Özalan'a şöyle seslendi:

"Ancak bir troll var ki, onunla mahkemede hesaplaşacağız. Adı Alpay. Soyadı Özalan. Televolelerden hatırlarsınız kendisini. Şimdi vekil yapılmış. Bana “Kalemini satan” demiş. Kendisini hemen dava etmelerini söyledim avukatıma. Hadi gelsin kalemimi sattığım kanıtlasın bakalım."

Yorumlar