Anasayfa /  Foto Galeri

EYT Dernekleri Başkanı: Bakan EYT için net tarihi verildi!

Sakarya EYT Dernekleri Başkanı Mehmet Ali Çelik, Bakan Bilgin'in heyete EYT sorununun çözümü ile ilgini net tarih verdiğini açıkladı. İşte dataylar...

EYT Dernekleri Başkanı: Bakan EYT için net tarihi verildi! - Sayfa 1

AK Parti ve MHP'li yetkililerle görüşen EYT Platformu üyeleri, dün de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile bir araya geldi. Heyette yer alan Bolu, Düzce, Sakarya EYT Dernekleri Başkanı ve EYT Platformu Üyesi Mehmet Ali Çelik, "Önceki gün HAK-İŞ Konfederasyonu ve TÜRK-İŞ Konfederasyonu ile görüştük, desteklerini aldık. Ayrıca, AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile bir araya geldik" dedi.

EYT Dernekleri Başkanı: Bakan EYT için net tarihi verildi! - Sayfa 2

Çelik yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Biz de EYT içerisinde bulunan, stajından Aylık Bağlama Oranına (ABO), kadın doğum borçlanmasından Bağ-Kur prim borçlanmasına kadar bütün konuları anlatarak bu işin çözümünü dile getirdik. Görüşmelerimiz çok olumlu geçti."

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre Başkan Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile yaptıkları görüşmenin detaylarını da anlattı. Bakan Bilgin'in kendilerine EYT sorununun çözüme kavuşturulacağı net tarihi de söylediğini ifade eden Çelik şunları söyledi:

EYT Dernekleri Başkanı: Bakan EYT için net tarihi verildi! - Sayfa 3

"EYT Platformu olarak, Bakan Bilgin'e mağduriyetlerimiz anlatıldığı kapsamlı dosyamızı sunduk. Sayın Bilgin, basında çıkan formüllerin hiçbirinin masada olmadığını ve kendilerinin herhangi bir açıklaması bulunmadığı halde yanlış bilgilendirmeler yapıldığını söyledi. Bu konuda 3 milyon kişilik bir mağdur kesimin olduğunu, bunların 2 milyonunun 4A statüsünde, kalan 1 milyon kişinin de diğer statülerde olduğunu belirtti. "

EYT Dernekleri Başkanı: Bakan EYT için net tarihi verildi! - Sayfa 4

"Çözüm noktasında ise sürecin bir noktaya geldiğini ve özellikle bütçe görüşmeleri sonrasında EYT'nin masaya yatırılıp konunun taraflarıyla görüşüldükten sonra çözüme kavuşturulacağını ifade etti. Bakan Bey, aralık ayı içerisinde kesinlikle konunun çözüleceğini dile getirdi.Bakan Bilgin'in sözleri, EYT'liler için bir müjdedir. EYT, iktidarın gündeminde ve aralık ayı içinde çözüleceği ortada."