Anasayfa /  Foto Galeri

Evlilikte doğru bilinen bu 15 yanlışı aklınızdan çıkarın!

Evlilikte doğru bilinen bu 15 yanlışı aklınızdan çıkarın! - Sayfa 1

Mutlu bir evliliğin herkese uygulanabilen sihirli bir sırrı olmadığını söyleyen Psikolog Hande Nacar Baş, evlilikte doğru bilinen 15 yanlışı sıraladı. Birbirini severek evlenen çiftlerin, evlendikten sonra duygusal bağlara özen göstermekten vazgeçtiğini belirten Hande Nacar Baş, eşler arasında en çok, fikir alışverişi ve birlikte zaman geçirme konularında uyuşmazlık yaşandığını ortaya koyduğunu kaydetti.

Evlilikte doğru bilinen bu 15 yanlışı aklınızdan çıkarın! - Sayfa 2

Uyuşmazlıkların çiftler tarafından gizlenmeyip gündeme getirilmesi gerektiğini ifade eden Baş, bu tip evliliklerde boşanma oranlarının da daha az olduğuna dikkat çekti. Çiftlerin tartışmayı ya da kavga etmeyi ‘ilişki kalitesindeki düşüklük’ olarak nitelendirdiği evliliklerde ise boşanma kararı daha çabuk alınabiliyor.

Evlilikte doğru bilinen bu 15 yanlışı aklınızdan çıkarın! - Sayfa 3

Anne babanın yanından taşınmak... Günümüz dünyasında kişilerin hayatın bir defa yaşandığı inancıyla mutsuz oldukları an, içinde bulundukları düzeni değiştirmek istediklerini ifade eden Baş, “Bu bazen anne babanın yanından taşınmak, bazen de kötü gittiğine inanılan bir evliliği sonlandırmak şeklinde ortaya çıkıyor."

Evlilikte doğru bilinen bu 15 yanlışı aklınızdan çıkarın! - Sayfa 4

Kaçma yolu tercih edilmemeli "Genellikle çocukken her istediklerini kolayca elde etmiş olan ya da "çatışma, tartışma bana göre değil" diyen bireyler evlilik hayatında sorunla karşılaştıklarında sorundan kaçma yolunu tercih edebiliyorlar” dedi.