Anasayfa /  Foto Galeri

Esenyurt'ta okullarda endişe veren yoğunluk yaşandı !

Koronavirüs sürecinde dolup taşan minibüsleriyle hatırlanan Esenyurt'ta bu kez okul önünde velilerin hoparlör sistemi ile yapılan uyarılara rağmen kurallara aldırış etmediler...

Esenyurt'ta okullarda endişe veren  yoğunluk yaşandı ! - Sayfa 1

Yüz yüze eğitimin başlaması ardından özellikle nüfus bakımından kalabalık ilçelerdeki ikili eğitim görülen okulların önü, öğle saatlerinde veli ve öğrencilerle dolup taşıyor.

Sabah eğitiminin sona ermesi ile birlikte çocuklarını okuldan almak için gelen ve yaklaşık yarım saat sonra başlayacak öğleden sonraki eğitim için çocuklarını getiren veliler, nedeniyle büyük kalabalık oluşuyor.

Esenyurt'ta okullarda endişe veren  yoğunluk yaşandı ! - Sayfa 2

Okullarda alınan bütün önlemlere rağmen eğitim kurumlarının hemen önünde sosyal mesafenin hiçe sayıldığı görüntüler dikkat çekiyor.

Esenyurt'ta okullarda endişe veren  yoğunluk yaşandı ! - Sayfa 3

Esenyurt'taki 4 bini aşkın öğrencinin 43 sınıfta eğitim gördüğü Örnek İlkokulu'nun çevresinde saat 12.00'yi gösterdiğinde öğrenci ve veliler servislerin bulunduğu alanda büyük kalabalık oluşturuyor.

Esenyurt'ta okullarda endişe veren  yoğunluk yaşandı ! - Sayfa 4

Kimse anonslara uymuyor

Öğrenci ve veliler servislerin gelmesini ve binmek için beklerken anneleri veya yakınları da yanlarından ayrılmayınca kalabalık her geçen dakika daha da artıyor.