Anasayfa /  Yerel

Esenyurt'ta ilginç olay! Kadın kılığında gezen şahıs ihbarı...

İlginç olay İstanbul Esenyurt’ta yaşandı. Akli dengesinin yerinde olmadığı öğrenilen bir şahıs, elbiseli ve başörtüsüyle 'kadın kılığında' gezdi. Şahıs, polisleri alarma geçirdi. Çok sayıda ihbar alan polis ekipleri, şahsı yakalayıp gözaltına alırken o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Abone ol
Abone ol 21 Temmuz 2022 23:49

Olay, dün öğle saatlerinde Talatpaşa Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, şüpheli erkek şahsın sokaklarda gezdiği ihbarını alan polisler harekete geçti. Vatandaşların, “kadın elbisesi giymiş, başı kapalı” bir erkek şahsın sokaklarda dolaştığını söylemesi üzerine polis ekipleri çalışma yaptı. Bir iş yerinin önünde denk gelinen şüpheli şahıs, önce sözlü bir şekilde uyarılarak üstünü çıkarıp ellerini başının üstüne konması istendi. Üstündeki elbiseyi çıkarıp, kafasındaki örtüyü çıkaran şahıs kıskıvrak gözaltına alındı. GBT (Genel Bilgi Tarama) yapılan şüphelinin akli dengesi yerinde olmayan bir şahıs olduğu tespit edildi. Kısa süreli paniğin ardından şahıs, serbest bırakıldı.

'BAŞÖRTÜ TAKMIŞTI'
Olay anında sokakta bulunan Sevgi Laçin, “25-30 yaşlarında bir erkek başörtü takmıştı tanınmamak için. Buraya doğru geldikten sonra polisler de geldi. Polisler şahsı burada yakaladılar. Polislerin yaptığı aramada sırt çantasında bazı çöpler, gömlek, pantolon bir de beyaz spor ayakkabı çıktı. Polisler yaptığı aramada tehlikeli herhangi bir şey bulmadıkları için serbest bıraktılar. Yabancı uyrukluydu galiba derdini anlatamıyordu. Türkçesi iyi değildi. Kendisini ifade etmekte zorlanıyordu" şeklinde konuştu.

Öte yandan, yaşanan o anlar çevredeki vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı.

Yorumlar