Anasayfa /  Foto Galeri

Erkekler için mastürbasyonun zararları

Yapılan araştırmalar 17 yaşını dolduran erkeklerin %80’inin kadınların ise %58’nin mastürbasyon yaptıklarını ortaya koyuyor. Peki Erkekler için mastürbasyonun zararları nelerdir? İşte cevabı…

Erkekler için mastürbasyonun zararları - Sayfa 1

Mastürbasyon kişilerin tek başlarına yaptığı, bunu yaparken partnerine ihtiyaç duymadığı ve istemli olarak kendi kendilerini uyardıkları eylemler bütünüdür. Mastürbasyon kişinin işlevselliğini olumsuz etkilemiyorsa ve seksüel ilişkisine bir zarar vermiyorsa zararsızdır. Eğer kişinin partneri varsa ve bu mastürbasyon partnerine olan ilgisini ve arzusunu olumsuz etkiliyorsa bu noktada zararlıdır diyebiliriz.

Mastürbasyonun Zararları Nelerdir?

Ulusal Cinsel Sağlık ve Davranış araştırmasına göre 17 yaşına gelen erkeklerin %80, kadınların ise %58’inin mastürbasyon yaptıklarını ortaya koyuyorMastürbasyon oldukça zararsız ve güvenli gibi gözükse de bilinçsiz yapılınca tehlikeli hale gelebiliyor. İnsanların mastürbasyon esnasında kendilerini rahatlıkla sakatladıkları biliniyor. Bu içerimizde mastürbasyon sırasında karşı karşıya kalınan tehlikeleri araştırdık. En sevdiğiniz hobinizi mahvetmemek için okuyun. Bizde sizler için mastürbasyonun zararlarını derledik.

Erkekler için mastürbasyonun zararları - Sayfa 2

2. Aşırı mastürbasyon hafızayı zayıflatır ve dikkat bozukluğuna, unutkanlığa neden olur.

Erkekler için mastürbasyonun zararları - Sayfa 3

3. Mastürbasyonda hayal edilen fanteziler kişinin gerçek hayatındaki ilişkisinde aynı olmadığında kişinin mutsuz olmasına ve ilişkinin bozulmasına sebep olabilir.

Erkekler için mastürbasyonun zararları - Sayfa 4

4. Sık yapılan mastürbasyonlar kişide aşağılık kompleksi, dalgınlık ve üzüntüye sebep olabilir.