Anasayfa /  Spor /  Basketbol

Ergin Atama'dan tepki: Küfürlerin azmettirici Fenerbahçe Başkanı!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi ilk maçında Anadolu Efes evinde Fenerbahçe Beko'ya mağlup olarak seride geriye düştü.

Abone ol
Abone ol 09 Haziran 2019 21:24

Ergin Atama'dan tepki: Küfürlerin azmettirici Fenerbahçe Başkanı!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi ilk maçında Anadolu Efes evinde Fenerbahçe Beko'ya mağlup olarak seride geriye düştü.

Sarı-Lacivertli taraftarlar karşılaşma esnasında Ataman'a tepki gösterdi. Taraftarın küfürlü tezahiratları karşısında Anadolu Efes taraftarı ise ıslıklarla karşılık verdi.

Ergin Ataman'dan ise maç sonu hem karşılaşmayı değerlendirdi hem de kendisine yönelik tepkilere yanıt verdi.

Ataman, "Euroleague'deki kaybettikleri maçın bir rövanşı olarak görüyorlardı. Onur mücadelesi gösterdiler. Biz ise karşılık veremedik. Sezonun 82. Maçı. En kötü basketbolumuzu oynadık. Seride 1-0 öne geçtiler. Şimdi iki gün sonra tekrar oynayacağız. Mental olarak daha hazır hale getirmeye çalışacağız. Bu akşam mental olarak hazır değildik. Fenerbahçe ise çok kararlı gelmiş" dedi.

"Fenerbahçe Arena'ya gitmeyeceğim"

Fenerbahçeli taraftarlarının kendisi aleyhinde yaptığı tezahüratlar ile ilgili yorum Ergin Ataman şu açıklamalrda bulundu

"Son 10 senedir bu taraftar grubu tarafından maruz kaldım. İspanya'da özellikle final maçında başından sonuna kadar bir grubun ağır ve hakaretlerine bende o günkü heyecanla, sonuçta final maçı oynuyorsunuz bir tepki verdi. Bu tepkim tüm Fenerbahçe camiasına değildi. Orada bana küfür ve hakaret eden kişilereydi. Ancak bugün burada oluşan ortam Fenerbahçe Kulübü Başkanının (Ali Koç) açıklama ve azmettiricisidir. Kendisi söyledi, 'Fenerbahçe arenada Ergin Ataman'ı nasıl koruyacağız' diye. O günden beri sosyal medya üzerinden bütün hesaplarıma gelen yüzlerce tehdit ve ağır hakaret var. Bunları bir basın toplantısında gösteririm ama yayınlamıyorum. İnsanın insanlıktan utanacağı hakaret ve küfürler var. Bu akşamda bunları gördük. Bunları azmettiren kişi de Fenerbahçe Kulübü Başkanıdır. Bu şekilde devam ettiği takdirde Fenerbahçe arenaya gitmeyeceğim"


Etiketler Ergin Atama
Yorumlar