Anasayfa /  Politika

Erdoğan ve Almanya Başbakanı Merkel, Doğu Akdeniz'i görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Almanya Başbakanı Merkel, video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Yunanistan'a desteğini açıklayan Merkel'e, Avrupa'nın adil olması gerektiğini söyleyen Erdoğan, bölgedeki anlaşmazlıkların müzakereyle çözülebileceğini ifade etti.

Abone ol
Abone ol 16 Eylül 2020 19:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile video konferans yöntemiyle görüştü. Erdoğan görüşmede, Doğu Akdeniz konusunda hakkaniyet temelli bir yaklaşım olduğu müddetçe anlaşmazlıkların müzakereyle çözülebileceğini belirtti.

"AVRUPA DEVLETLERİ DOĞU AKDENİZ KONUSUNDA TUTARLI OLMALI"
İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Almanya ilişkileri ve bölgesel gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz konusunda yapıcı ve hakkaniyet temelli bir yaklaşım olduğu müddetçe anlaşmazlıkların müzakere ve uzlaşma ile çözülebileceğini ifade etti.

Avrupa devletlerinin Doğu Akdeniz meselesinde adil ve tutarlı olmaları gerektiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin hakları hususunda sonuna kadar kararlı ve aktif politika uygulamayı sürdüreceklerini vurguladı.

Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan da yer aldı.

MERKEL YUNANİSTAN'A DESTEK VERMİŞTİ
Öte yandan Almanya Başbakanı Angela Merkel, geçtiğimiz günlerde, Avrupa Birliği'nin Doğu Akdeniz krizinde Yunanistan'a destek vermekle yükümlü olduğunu söylemişti.

Etiketler Erdoğan Merkel
Yorumlar