Anasayfa /  Politika

Erdoğan: Nerede olursa olsun nargile ve sigarayı bırakın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs kısıtlamalarıyla tedbirlerine yönelik yaptığı açıklamada vatandaşlara salgın döneminde sigara ve nargile içmemeleri çağrısında bulundu.

Abone ol
Abone ol 30 Kasım 2020 20:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, alınacak yeni koronavirüs tedbirlerinin görüşüldüğü Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Tüm dünyayı ve ülkemizi bir kez daha etkisi altına alan salgınla ilgili yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara pandemideki kritik rolünü bir kez daha hatırlattı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN VATANDAŞLARA TÜTÜN ÜRÜNLERİ RİCASI
Erdoğan yaptığı açıklamalara devam ederken vatandaşlardan bir ricada bulundu.

Tütün mamüllerinin salgında gidişatı daha kötü bir hale getireceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapalı mekanlarda ve evlerde sigara ve nargile içilmemesini istedi.

"KAPALI MEKANLARDA VE EVLERDE NARGİLE VE SİGARA İÇMEYİ BIRAKIN"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde:

"Bu ülkenin cumhurbaşkanı olarak ben milletimden bir şey daha istiyorum, lütfen kapalı mekan evlerimiz ne olursa olsun, sigara içmeyi bu dönem içinde kesinlikle bırakın. Nargile içmeyi kesinlikle bırakın bu süre içerisinde bırakın. Benim sigarayla da nargileyle de işim yok. Sadece milletimin sağlığı için istiyorum. Milletime olan sevgim için istiyorum. Bunların hepsi de akciğerlerimizi tehdit eden en önemli, zararlı ürünler."

Yorumlar